Moi!
Olisin erittäin kiitollinen jos voitte auttaa minua, nimittäin jos teillä on kokemuksia koskien ongelmaani. Olen aina haaveillut kampaajan ja meikkaajan urasta. Rakastan muotia ja meikkaamista.Lukio on vielä kesken enkä tiedä milloin jatkan.Enkä haluaisi mennä amikseen opiskelemaan kyseisiä ammatteja koska se vie kuitenkin 3 vuotta. Joten onko mahdollista aloittaa puhtaalta pöydältä,ilman kokemuksia,täysin nollasta ja mennä yksityiselle. Olen tutustunut TYA:aan ja Face houseen netissä. Tya on kalliimpi ja linja on pidempi, mutta face housesta sanotaan et se on suomen suurin yksityinen koulu. (kumpi parempi työnsaannin suhteen ja oppimisen) Linjat ovat noissa yksityisissä huomattavasti lyhyemmät ku amiksessa joten saako rahoille vastinetta ja tärkein asia mikä vaivaa minua: Onko tutkinto loppupeleissä yhtä arvokas kun amiksen tutkinto ja saako sillä töitä esim meikkaajana kauneuskeskuksissa. Haluisin vaan tietää et onks se tutkinto arvostettu???
Pliis auttakaa mua asia on hyvin kiireellinen! ja jos on henk.koht kokemuksia niin olette aivan kultasia jos autatte! tässä on sähköpostini jos joku haluaa vastata meilinä :
[email protected]
ja sit siitä face housesta: eihän siel oo kampaaja-linjaa!!! dääm!
Yksityiset meikki/maskeeraus koulut
sushmita
0
168
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658