Minulla on 15 kg painoa liikaa. Olen yli 50 vuotias. Miten saisin kiloja pois. Pari kiloa lähtee ensin helposti, sitten on jo tuskien taival. Tule sivuilleni keskustelemaan.
http://pirjorii.suntuubi.com
http://pirjorii.suntuubi.com
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hei Pirjo!
Onko sulla ketään ystävää joka voisi lähteä tukemaan sinua painonhallinnassa. Eräs ystäväni sai vuoden alusta marraskuun loppuun mennessä tipputettua 20 kg. Uskon että kun sä haluat tarpeeksi ja olet sitoutunut asiaan varmasti myös onnistut. Minulla voisi olla sinulle myös apua tarjota jos kiinnosstaa. Otahan yhteyttä yllä mainittuun sähköpostiin. terkuin memsi
Ei minulla oikein ole tukea. Asun maalla ja työpaikkakin on täällä. Syön lääkkeitä. Nekin osaltaan vaikuttavat ylipainooni. Kolme vuotta sitten lihomiseni alkoi. Olen 169,5 cm/87,5 kg.
Syön aamulla leipäpalasen ilman päällysteitä ja juon kahvia. Töissä syön lasillisen rasvatonta jogurttia. Töistä tultua sitten syön ruuan, joka ei ole iso annos.
T. Pirjorii
Kuulostaa siltä että syöt liian vähän. Sun elimistö elää säästöliekillä ja sillon ei todellakaan laihdu!!! Suosittelen että kokeilet niitä painonvartijoiden pisteitä tai jotakin missä saa kunnolla syödä tervellistä ruokaa!! Kannustetaan tällä toisiamme!!:)
Kiitos !
Ei se tuo sinun sähköpostisi näkynyt, mutta tule sivuilleni, niin voisimme vaihtaa osoitteita. :)
http://pirjorii.suntuubi.com
Syöt liian vähän! Sulla on kroppa ihmeissään tuollaisen päivän jälkeen. Syö tukeva aamiainen, lounas ja illaillinen ja hedelmävälipalat !!!!!!
Vältä rasvaa ja sokeria ja syö vihanneksia ja hedelmiä noin puoli kiloa päivässä! Jätä kaikki turhat välipalat pois ja katso aina sisällyslluettelo kaikesta mitä ostat ja ajattelet suunnata suuta kohti!
Liikunta tähän yhdistettynä toimii aina!