naiset ja niiden

kulmakarvat?

Ei varmaa kuulu tälle palstalle mutta tuli tässä miehenä mieleen sellainen hassu kysymys kun katselin tuota BB voittaja Sarin kuvaa S24 etusivulla että minkä takia joillakin naisilla on tapana nyhtää ja nyppiä joka helvetin kulmakarva irti ja sitten piirtää kynällä typerät viivat joiden pitäis näyttää kulmakarvoilta??
Itse en ole nähnyt yhtää sellaista naista jolle tuollaiset tekokulmat kunnolla sopisi.

10

1140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta ihmetyttää

      joidenkin naisten tarve sheivata alapäänsä täysin poslariksi?!

      • parrakas setä

        ..kainalot ja pohkeet ja käsivarret ja viikset jos sellaset sattuu kasvamaan. Ainoo mikä saa jäädä on tukka eikä aina sekään.

        Jos muuten katselee kuuluisien naisnäyttelijöiden kuvia niin siellä on tosi paljon tuuheita kulmakarvoja.

        Ja vielä lopuks että mulla ei ole mitään karvoja vastaa päinvastoin parissa paikassa niitä pitää ehdottomasti ollakin.


    • ladysteel

      Syntymäblondin kulmakarvoilla ei paljon juhlita, kun ne eivät kerta kaikkiaan erotu.
      Jos vielä on ohueksi nypitty, on melkein sama onko ollenkaan.
      Ja jos ei jaksa värjätä kulmiaan säännöllisesti kestovärillä, ne voi piirtää joka aamu :)

      Siinä sitä naisen elämää,
      kiva etten ole itse blondi, mutta luultavasti tämän salaisuuden paljastamisesta joku vaaleaverikkö kuristaa mut.

    • dayum

      Siihen Sariin mitenkään puuttumatta, niin lyhyen ajan sisään olen muutaman kerran nähnyt vähintään erikoiset (siis mun makuuni erikoiset), nypityt / piirretyt kulmakarvat.
      Kulmakarva alkaa jostain nenästä ja menee silmän "sivulla" jonnekin silmän puoliväliin, tai jopa alapuolelle. Paksuus on ollut luokkaa milli tai kaks.

      Vastaavasti saiminousiais-lookki on vielä vähemmän viehättävä, siihenhän taitaa kuulua kulmakarvattomuus jos en väärin muista.

      • Pokerimestari2009

        Oli muistaakseni ollut rautasulatossa TT:ssä ja kurkannut masuuniin sytkäri suupielessä. PUF! Karvat lähti eikä kasvanut takaisin.
        Nousiainen muistuttaa muutenki varsin paljon Niki Laudaa. Tulen kanssa tekemisissä siis molemmat olleet.
        Itse tykkään karvattomuudesta lähinnä jalkojen välissä ja kainaloissa.


    • Eino Knutipää-Tarhanen

      Joka aamu piirrän naamaani hassut ja kivat viikset ja parransängen ja iloiset kulmakarvat.
      Pari kertaa viikossa käyn allasjumpassa ja silloin pitää käyttää permanent-tussia jottei karvat liukene poijes.

      • ..............

        Vähän olisi hauskaa jos tuollainen tulisi muotiin miehilläkin, ajelisivat parrat ja viikset pois ja piirtäisivät tilalle uudet, juuri sellaiset kuin haluavat. :D Sen karseudellakaan ei olisi väliä, koska jaksaisi se näky varmaan tarpeeksi kauan huvittaakin.


      • Jep jep jeeeep
        .............. kirjoitti:

        Vähän olisi hauskaa jos tuollainen tulisi muotiin miehilläkin, ajelisivat parrat ja viikset pois ja piirtäisivät tilalle uudet, juuri sellaiset kuin haluavat. :D Sen karseudellakaan ei olisi väliä, koska jaksaisi se näky varmaan tarpeeksi kauan huvittaakin.

        Tämähän on hyvä idea, jos olisin mies tekisin varmaan just noin. Sais sellaset ku tykkää ja yöksi ne sais aina pois, eikä raavi naisenkaan naamaa.
        Näin naisenakin on joskus hauska piirtää itelleen viikset ja naureskella sitten hetken aikaa. Ei sitä jaksais ootella vaikka karva leuassa kasvaisikin, päiväkausia ja sitten ajella hupihetkosen jälkeen pois ja aloittaa alusta tämä viihdytyksellinen toiminta.


    • kokonaan pois

      ja sitten tatuoidaan leveämmät tilalle?
      Yhdellä tutullani on sellaiset tatuoidut kulmakarvat ja aivan pokkana on vaikea hänen naamaansa katsoa, kulmat on kuin paksulla tussilla piirretyt ja jälki on lähinnä koominen, hinta vain ei naurattanut, mutta itse kukin maksaa mistä haluaa.

    • aloittajan kanssa

      Sarin kulmakarvat oli sitä paitsi kauhean muotoiset, pelkät kynäviivat. ehkä hän jatkossa oppii ehostamaan itseään tyylikkäästi, koska meinaa laittaa osan voittorahoista meikkikouluun. Kulmakarvoja voi nyppiä ja siistiä muotoa, etenkin jos rehottaa, mutta kyllä kynäviivakulmat on ollut vuosia aikansa elänyt juttu. Joskus oli muotia, mutta kamalan näköistä. Samoin tuo huulten rajaus täysin erivärisellä kuin itse huulipuna ja aika suttuisesti kaiken lisäksi. Sarista saisi kauniin, kun antaisi ammattilaisen laittaa itsensä ja neuvoa, mitä ei saisi tehdä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      113
      1218
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      119
      1062
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      132
      948
    4. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      96
      802
    5. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      299
      763
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      81
      676
    7. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      616
    8. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      592
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      579
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      75
      514
    Aihe