Yksityiset meikki/maskeeraus koulut

Kokemuksia/tietoja turun meikki/kampaaja/maskeerauskouluista? esim face house, make up star jne jne?
kaikki info ja tieto on erittäin tervetullutta! kiitos jo etukäteen kaikille jotka viitsii jelpata, sillä olen avun tarpeessa!
2267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siellä on teksti Make up starista, johon minä sain vastauksen, olen myös laittanut tänne TYA:sta, mutta kukaan ei vastannut. Itse olin hetken aikaa Turun kosmetologikoulussa/ Beauty Institute, itse en kokenut saavani rahoilleni vastinetta..meinaan hakea ihan ammattikouluun, aikuispuolelle kylläkin...

Äänestä
  • kiitos vastauksestasi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sushmita kirjoitti:

Kokemuksia/tietoja turun meikki/kampaaja/maskeerauskouluista? esim face house, make up star jne jne?
kaikki info ja tieto on erittäin tervetullutta! kiitos jo etukäteen kaikille jotka viitsii jelpata, sillä olen avun tarpeessa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu