Olen ollut onnistuneesti nyt kaksi viikkoa laihdutuskuurilla. Painoa on lähtenyt n. 3kg. Olen kerrankin saanut itseäni niskasta kiinni, urheilen paljon ja syön todella terveellisesti ja hyvin.
Nyt on kumminkin ilmennyt sellainen ongelma, että ruoka ei enää oikeen maistukaan. Onhan jo sanomattakin selvää, että laihtumisen takia en tietenkään tarvitse enää niin paljon ruokaa kuin aiemmin. Mutta olen hieman hämmästynyt, sillä saatan pärjätä mainiosti klo.6.30-13 vain pelkällä 2:lla lasillisella ananasmehua.
Tiedän että säännölliset ruokailuajat ovat laihtumisen a ja o, mutta pitääkö silti vain laittaa ruokaa kurkusta alas vaikka ei olisikaan nälkä tai tee mieli ruokaa?
Voiko tämä haitata laihtumistani?
Mitä kun ruoka ei maistu!!?
olga
1
305
Vastaukset
- elimistösi
alkaa elää säästöliekillä ja varastoi vaan kaiken mitä syöt elimistöösi. Sillon et myös laihdu enään. Joten koitahan syödäkin kunnolla myös!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658