Aloitteleva rock-bändi etsii siis basistia,soolokitaristia/komppikitaristia ja laulajaa.
Enimmäkseen teemme biisimme itse,ja demokratiaa parhaimmillaan ni kaikkien äänet otetaan kaikessa huomioon.
Porissa tämän bändin "tukikohta" eli jostain läheltä kun haet niin säästyy matkoista.
Kiitoksia kaikille kiinnostuneille
Etsitään basistia,kitaristia ja laulajaa 02-alueelta
7
886
Vastaukset
- nainen 84
Joo, minkä tyylistä rokkia? suomirokin tapaista esim. irina,maija vilkkumaa yms vai??
Keitä titä on jo kasassa? Missä ootte aatellu että harjoiteltais?- nothingspecial
Juurikin suomirockin tapaista, ja bändin suurimmat vaikuttajat ovat popeda ja metallica, mutta itse ainakin tykkään soittaa juuri suomirockin tapaan. 80-luvun tyyliin olisi tarkoitus soitella.
Tällä hetkellä kassassa on vasta runmpali ja komppi-kitaristi (eli minä).
Harjoittelutila on ruosniemessä, ja tarkkoja treeniaikoja ei ole vaan miten kys. paikan omistajalle ja muille soittajille käy.
Jos haluat soittaa jotakin soittopeliä tai laulaa, niin pikku alkuhaastattelu on aina paikallaan :)
Ammattilaisia emme hae,mutta saa tietenkin olla ammattilainen, ja pääasia että on pienet perusteet,huumoria,yhteistyökykyä ja rock-henkisyyttä.
Kiitoksia kiinnostuksesta!
T:Jarppe
- swinlih20
Olen porilainen 2owee opiskelijanainen ja kiinnostunut musiikista.en osaa soittaa mutta laulan mitä vaan..en pelkää esiintymistä.Laulanut 4vuotta kuorossa sopraanona
- nothingspecial
Vielä kun bändistä puuttuu noita ratkaisevia soittajia,niin lavoille ei olle päästy ja treeni-biisit vähän hakusessa mutta alku aina hankalaa.
Voitko esim. pistää vapaamuotoisen esittelyn sähköpostiin [email protected] niin katsellaan lisää.
Ja kiitoksia kiinnostuksesta
- maipy
jos sopisi kaksi laulajaa? minä olisin yks ja mun serkku ollaan niin ujoja että haluttaisi laulaa yhdessä ääni kuulostaisi paljon paremmalta myös olen itse tehnyt pari biisiä myös räppii kirjotan huvivuoks olen täältä keskustasta päin ja mun serkku asuu toejoella ootteko kiinnostuneita? ollaan molemmat 14- vuotiaita. laulu äänet on ihan ookoo.
- -stefan
moroo mä oon helsinnistä 14vuotias osaan soittaa bassoo hyvin ja laulan paremmin ku britney spears:DD no mut silti mimmost rockia soitatte ( ku mä tykkää laulaa enkuks ja en tykkää mistä semmosest hullust rockist tykkään semmosest vähä rauhallisemmast niiku vaik (the rasmus)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213800
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303433Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533204Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222869Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212618Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1162340MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu01950Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281747IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1381433