Mikä meitä naisia yhä vaivaa kun niin itsestään selvästi olemme miehien vallan alla?
Mies määrittelee kuka on hyvä ja kuka huono. "Hyvä" nainen ei antaudu helpolla ja kiitetään kunnioituksella. Mies taas himoitsee ja haluaa "huonoja" naisia, joita halveksii. Hän ei ole vastuussa pettämisestä "hyvää" naista kohtaan, vaan syyllistää sujuvasti vaikka molemmat naiset tarvittaessa - "en muuten mutta..."
Jos emme käyttäydy, toimi tai näytä sellaiselta kuin mies toivoo ja tahtoo, hänellä on siis oikeus loukata, nöyryyttää tai halveksia? Luonnon sanelema laki???? Ja me naiset säestämme - mielluummin nainen on aina syyllinen - mies osittain, sillä eihän hän mitään sille voi että pystyy valehtelemaan, manipuloimaan ja naimaan aina himojen iskiessä!
Uskottomuus on oikeus
3
664
Vastaukset
- !!!
Niin miehellä kuin naisellakaan ei ole oikeutta olla uskoton. Uskottomuutta voi verrata rikollisuuteen ihmissuhteessa.
"Mies taas himoitsee ja haluaa "huonoja" naisia, joita halveksii."
En ymmärrä logiikkaasi. Ei kai kukaan nyt sitä halua jota halveksii? Eihän siinä olisi mitään järkeä. Nimenomaan asia on päinvastoin; jos jotain halveksii, niiden kanssa ei halua olla missään tekemisissä. Ja niitä joita ihailee, arvostaa ja kunnioittaa, niiden kanssa haluaa olla tekemisissä.
Eli tarkoitat siis, "Mies haluaa hyvän naisen jota arvostaa ja kunnioittaa" Mitä pahaa siinä on?
"Jos emme käyttäydy, toimi tai näytä sellaiselta kuin mies toivoo ja tahtoo, hänellä on siis oikeus loukata, nöyryyttää tai halveksia?"
Ei tietenkään ole oikeutta loukata. Kenelläkään ei ole oikeutta loukata. Miehellä ei ole oikeutta loukata naista, eikä naisella miestä.
"sillä eihän hän mitään sille voi että pystyy valehtelemaan, manipuloimaan ja naimaan aina himojen iskiessä!"
Ei kai mies sitä yksinään tee? Kyllä siihen tarvitaan toinenkin osapuoli, eikös?
Siispä: "sillä mies eikä nainenkaan voi mitään sille voi että pystyy valehtelemaan, manipuloimaan ja naimaan aina himojen iskiessä!"
Niinpä.
Naiset ne vasta pahimpia pettäjiä ovatkin. Naiset ovat jopa petollisempia kuin miehet. Yleisesti ottaen miehet ovat suoria, rehtejä, rehellisiä ja reiluja.
Yleisesti ottaen naiset ovat petollisia, kieroja ja epärehellisiä.
Naisen vihollinen ei siis ole mies, vaan toinen nainen.- vanhempi nainen
Tiivistin vain sen mitä täältä voi lukea.
Kuinka usein mies onkaan kertonut sille rakkaalle vaimolleen, kuinka "se" nainen oli vain pano. Naiset kuulemma viettelevät miehet petiinsä. Kun niin tyrkytti, selittelevät.Mutta kyllä ei puhettakaan siitä ettei "niiden" kanssa oltais tekemisissä.
Naiset kertovat toisilleen ja pelottelevat kuinka miehet halveksivat näitä panojaan ja maine menee. Panojahan ei vaimoiksi haluta - kauniita mutta huonoja naisia.
Naisen tulee olla haluttava, hyvä kroppainen, nätiksi laitettu, hyvä luonteinen, anteeksi antava, seksuaalisesti aina valmis. Ellei ole, on oma syy jos mies etsii vierasta!
Mies ei yksin pysty valehtelemaan? Valehtelee vaimolleen ja toiselle naiselle, tarvittaessa myös itselleen. Manipuloi naisia niin että ne uskovat selitykset. Silloin on mahdollisuus saada sitä ihteään eikä tarvii vetää käteen. Tälle tarpeelle siis tarvitaan toinenkin osapuoli?
Kuules - mies ei voi mitään itselleen vaan tarvii naisen pitämään moraalia yllä ja kikkeliä aisoissa, oli se sitten kuka tahansa nainen? MieskÖ ei pysty siihen yksin? Mies on ottanut tämän oikeuden, naiselle se ei ole sallittu. Siitä tulee silloin se huono nainen jota mies taas voi halveksia:( - Tiina...
Uskottomuutta ei voi verrata rikokseksi ihmissuhteissa, sillä siitä voi olla NIIIIIN kovin paljoa eri mieltä mikä on uskottomuutta mikä ei. Joidenkin mielestä kaikki "henkinen" on pahinta uskottomuutta, useiden mielestä vain seksi, toisten mielestä ei kumpikaan niistä. Jotkut taas pitävät lähes kaikkea uskottomuutena. Usein myös väitetään, että uskottomuus on itsekästä. Ihan yhtä itsekästä on vaatia kumppaniltaan uskollisuutta. Miettikääpä sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175073Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012301- 1351988
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171650"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551256Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu114919Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654