eli kertokaa hyvä ruokapaikka työporukallemme .. oululaiset. millanen esim. ravintola renesans,ulkoisesti ainakin tunnelmallinen jne..kommentteja kiitos
hyvä ruokaravintola oulusta??
5
697
Vastaukset
Jos haluatte "tavallista" (kohtuuhintaista) hyvää ravintolaruokaa pikkujouluja varten, kannattaisi ehkä valita joku näistä: Torero, Crecian, Istanbul tai Amarillo.
Jos taas kaipaatte "fine dining"- paikkaa, suosittelen Renesansin vieressä olevaa "uuleåborgia" tai torin toisella puolella olevaa "Matalaa".
Älkää ihmeessä menkö Renesanssiin, kallista ja vähän Räkälä loppujen lopuksi! Ulkoasu pettää:)- sellasta kivaa tunnelmaa=)
kiitos sulle vastauksista! taidetaan valita matala tai jokin muu. hauskaa joulun aikaa sulle
- ehdottomasti
paras ruokapaikka missä olen Oulussa käynyt!
- kannattaa kokeilla...
omasta mielestä ehdottomasti parasta mitä Oulussa tällä hetkellä. Tunnelmallinen, ruoka on aivan mieletöntä. Listalta löytyy mm. intialaista, japanilaista, thaimaalaista ja yongshi-buffetti antaa mahdollisuuden luoda omia makuja. Siinä on raaka-aineet tarjolla raakana ja kun olet annoksen tehnyt niin kiikutat lautasen kokille joka valmistaa ruokasi nokan edessäsi avokeittiössä. Ette tule pettymään. Taisi muuten saada Kalevassakin hyvät arvostelut, oliko jopa täydet viisi tähteä sisustuksesta, palvelusta ja ruuasta.
Matala kyllä on myös erittäin hyvä, mutta aivan eri tyylinen. - hemmo
kokeilkaa ravintola matalaa torin laidalla. On kuulemma hyvä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 991126
- 55742
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe35644Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48502Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49500- 32490
- 34457
- 41454
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14451