Naapurini haluaa että olisin mukana hänen rikostoiminnassaan, hän pyörittää yhtä hämärää bisnestä. Hän yrittää kaikin keinoin saada minut ottamaan vastuun siitä että hänen bisneksensä toimintaa ovat:
- seksuaalisesti riistävän ja alentavan mediamateriaalin levittely,
myös ilman lupaa otettuja kuvamateriaaleja mukana
- veropetokset
- palkanmaksujen suhteessa kiertelyä ja sossumaksujen maksamattomuutta
Olin joskus mukana projektissa jossa oli yksi Rebekan alainen myös mukana, ja siksi Rebekka yrittää vetää minut mukaan rikostoimintaansa lavastaen minua syylliseksi hänen tekemiinsä yllämainittuihin rikoksiin (Rebekka on mainosalalla).
Nyt haluan eroon. Miten riuhtaisen itseni irti Rebekan otteesta ilman että loukkaan hänen tunteitaan? Hän on haavoittuvainen nainen.On myös epäilty, että hän olisi kadottanut yhden vauvoistaan kerran.Minua pelottaa koko tyyppi!
Projekti jossa hänen alaisensa oli mukana vedettiin vuonna 2002 Espoossa.Nyt on 06 ja minulla on uutta virtaa.Hyvästi Rebekka.En halua sinua enää edes alaistesi kautta läppäri-naapurikseni missään työpisteessä.Voi hyvin Eirassa.
EX-TUTTUNI "REBEKKA" VETÄÄ MUKAANSA
2
515
Vastaukset
- selväksi
Miksi et tee saman tien selväksi, että et halua enää olla missään nimessä tekemisissä kyseisen henkilön kanssa? Ajattelet hänen tunteitaan. Mieti, miten paljon hän ajattelee sinun tunteitasi, kun haluaa sekoittaa sinut rikokseen. Sinä olet hänelle pelkkä väline, jotta hän itse selviäisi rikoksistaan kuivin jaloin. Hänen ainoa tavoitteensa on käyttää sinua ja varmaan muitakin ihmisiä hyväkseen, ahne ihminen, joka polkee muut jalkoihinsa. Miksi ihmeessä edes mietit hänen tunteitaan???
- Joten älä itke
Mitä olet niin tyhmä että sotkeudut rikolliseen toimintaan. Mikä ihme se sitten on jos joku sinua kiristää. Toivottavasti te kaikki jäätte kiinni petoksistanne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1452540Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy232240Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1852063Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82501578Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1331320Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861184Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.1021128- 84937
Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har17912Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j69894