Ehdotus trefipaikaksi

trefipaikaksi

Hei!
Olin tässä vähän aika sitten loistavilla treffeillä... Heurekassa :)
Se on treffipaikaksi oikeen varteenotettava vaihtoehto: voi jutella mielin määrin ja samalla puuailla kaikenlaista hauskaa yhdessä.
Heurekassa on nyt esim se "Minä Pelissä" -näyttely, sen yhteydessä voi pelailla hauskoja pelejä seuralaisensa kanssa ja ainakin meillä toimi loistavasti juuri nämä tiimityötä vaativat pelit. Oli hauskaa toimia yhdessä ja ratkoa hauskoja tehtäviä.

Tämä ehkä toimii paremmin nuorekkailla ihmisillä... en tiedä, meillä toimi loistavasti! Suosittelen :)

(haha, tulipas tästä kunnon Heureka mainospuhe) =)

8

3241

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • narf

      Veisin ehdottomasti tyttöni maatilalle ampumaan kulkukissoja ynnä rottia haulikolla ja juomaan keskikaljaa. Sen jälkeen kaahaisimme Datsunilla (ei humalassa eli ei juodakaan kaljaa) tuhatta ja sataa koska datsunilla ajetaan aina täysiä. Sen jälkeen juotaisiin kaljaa ja mentäisiin paikalliseen räkälään haastamaan riitaa keskustan tukiaispummien kanssa.

      Toisaalta luulen Heurekan olevan parempi vaihtoehto, mutta se kun on siellä stadin nurkilla ja minä olen Tampereella.

    • mutta

      ehkä vähän liian rohkea veto ekalle treffeille.

    • treffipaikaksi

      sopisi Kiasma tai Emma.

      • hyvä

        olisi kansallisooppera. Eiköhän nyt lopetata tää pelleily.


      • Tyttis79
        hyvä kirjoitti:

        olisi kansallisooppera. Eiköhän nyt lopetata tää pelleily.

        kuitenkaan mutta musta noi muut ideat oli hyvin. Viihtyisin Kiasmassa tosi hyvin itse...ja yleensä kun tulee hankittua samanhenkistä seuraa niin mikä ettei. Ehkä tyypit on liian erilaisia jo lähtöviivalla, jos toinen istuisi kahviloissa tai kotisohvalla (tai baarissa) mieluiten ja toiselle maistuisi yleisötilaisuuksissa käyminen. Helou, noistakin asioista voi tulevasta treffikumppanista ja sen elämäntavoista lukea aika paljon! Ja tyhmäähän se on lähteä istumaan treffeille jos jo alussa epäilyttää että mitähän tästä oikein tulee.


    • treffipaikka

      me oltiin ekoilla treffeillä korkeasaaressa=) ei tarvinnut ainakaan pelätä että tulee tuttuja vastaan ja oli jotain tekemistä jos ei toisen seura olis ihan miellyttänyt. seurustelua takana kohat neljä vuotta!

      • Korkeasaareen

        Mä olin myöskin ekoilla treffeillä Korkeasaaressa. Muuten erittäin hyvä paikka, mutta antoi ehkä treffikumppanistani vähän liian hyvän kuvan. Tapasimme sen jälkeen vielä aika monta kertaa, mutta ei siitä sitten kumminkaan suhdetta tullut, valitettavasti. Mutta sehän ei ole Korkeasaaren vika. :)


    • Anonyymi

      Jokiniemenkatu 9 viimeinen parkkipaika on hyvä harrasta seksiä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      107
      7716
    2. 108
      5901
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5157
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4526
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3210
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      55
      2957
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      58
      2908
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2434
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2427
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2036
    Aihe