Kertokaapa miehet miksi ette lähesty kaunista naista? Itse olen pitkä urheilullinen nainen. Miehet kyllä katsovat minua pitkään ja tiedän että he kiinnostuvat, mutta kaikki jää vain siihen että minua tuijoteteen. Kukaan ei ole koskaan tullut juttelemaan kanssani vaan päin vastoin tuntuu että ennemmin juostaan karkuun. Arvatkaa miltä tämä minusta tuntuu, itse olen niin ujo etten kehtaa tehdä minkaanlaista aloitetta ja joskus jos yritän jutella miehille, huomaan että he kiinnostuvat, mutta samalla menevät ihan lukkoon. Pliis, menkää miehet rohkeasti juttelemaan kauniillekkin naisille.
Liian kaunisko
iskettäväksi
104088
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
kaunis nainen=VARATTU!
miehistä kuitenkin haluaa vakavan suhteen ja luotettavan kumppanin. Jos olet aivan jumalattoman kaunis, he ajattelevat että kun sinulle kuitenkin olisi paljon muitakin ottajia tarjolla, tilaisuus saattaisi tehdä varkaan. Lisäksi kauneuteen mielletään myös ylimielisyys ja sellainen ajattelu etten minä kuitenkaan tuolle kelpaa kun itse olen niin ruma ja tyhmän näköinen, eikä siksikään uskalleta lähestyä. Sinun tapauksessasi se on sinun tehtäväsi tehdä aloitteita, ja jos mielestäsi todella mielenkiintoiseen tapaukseen törmäät, muista olla sinnikäs.
viisikymmentä kertaa, hän huomaa ettei kauniisiin naisiin kannata ottaa kontaktia, ettei joudu omalta kannaltaan noloon tilanteeseen.
ujosta miehestä tuntuu kun kiinnostavaa naista silmäilee ja saa hymyä vastapainoksi.Yks tapaus kyllä itsellä todellakin jäänyt harmittamaan,ei vaan ollu kanttia mennä jutteleen kun vielä kavereita kokoajan ympärillä.Arvaapa vaan onko helppo mennä puhuun niitä näitä.Se vaan on sata kertaa vaikeempaa kun todella on kiinnostunut.Ne pakit,ne pakit.Ei varmaan luota omiin mahdollisuuksiin.Tuntuu ettei keksi mitään järkevää sanottavaa.Kyllä kai se vissiin ihan pelkkä HEI piisais alkuun,vai?Ihmisiähän ne naisetkin on.
On itseänikin naiset tulleet jututtaan.Arvaapa tuntuuko mukavalta!!Kaipa ei ihan toivoton tapaus ulkoisesti(pitkä ja harteikas).Paljon helpompaa kun ei kerkee miettii turhia kun tilanne tulee yhtäkkiä päälle.
Jotenkin kun saa jään säretyksi niin voi sitte jopa ruveta puhuun ihan oikeista asioista.Missäs yleensä liikut?Eikö sua baarissakaan kukaan muka lähesty?Tuntus että sielä ainakin häntäheikkejä piisaa.Lienetkö minkälaista "miestä" sitten katselemassa.
Pitäs päästä tuosta ujoudesta eroon,mutta luonteenpiirteet kyllä taitaa istua aika lujassa.
Tsemppiä ja hymyillään kun tavataan.Juttelusta en ole ihan varma..
Ujous pitää kohdata uudestaan ja uudestaan. Sitä pitää ajaa takaa ja lopulta kohdata se kasvoista kasvoihin sen omalla maaperällä. Siitä pitää ottaa selvää jotta tietää mihin sitä pitää iskeä.
Jos helpotat ujoutta esim. alkoholilla, alkuun saatat edistyä. Jos et ymmärrä lopettaa sen helpottamista alkoholilla, se vain pahenee. Lopulta selvität itsellesi, mikä on se kaikkein ylivoimaisin tilanne. Ja kohtaat juuri sen, riskit tietäen ja ehkä kärsienkin, pelottomasti. Silloin kävelet ujoutesi yli.
Kyllä se tahtoo olla niin, että suurin osa silmäpeleistä jää siihen eikä pokka riitä siirtyä jutun iskemisen tasolle asti. Silmäpeliäkin on välillä niin vaikea tulkita oikein, kerrankin rohkastuin ja menin kokeilemaan miten käy, ja nainen olikin yhtäkkiä sillä asenteella että mitä sä siihen ilmestyt. Poistuminen tapahtui naama punottaen eikä ollut kovin viihtyisää tyhjennellä tuoppia loppuun omassa pöydässä kun naiset vilkuilivat ivallisesti omasta pöydästään onnettomalle yritykselle naureskellen.
Ei kannata iskeä
Tämä on ihan tunnetusti kaikkein kauneimpien naisten ongelma, miehet ei vaan kertakaikkiaan uskalla mennä juttelemaan kun ei kuitenkaan kelpais sille. Se johtuu yleensä niistä hieman vähemmän upeista kanssasisarista, niistä jotka näyttää tarpeeksi hyvältä että kaikki haluaa niitä, mutta ei kuitenkaan ihan niin hyvältä että tyhmäkin mies tajuaisi kaikkien muidenkin haluavan niitä. Ne on töykeitä ja torjuvia koska niitä yritetään jatkuvasti, ihan luonnollista.
Minä olen sen verran röyhkeä jätkä että vaikka en olekaan kovin hyvännäköinen, uskallan silti mennä juttelemaan näille yksinäisille yön kuningattarille. Yllätyksekseni olen havainnut että pakkeja ei tulekaan, vaan hyväkäytöksinen ja kaikin puolin ihana neiti juttelee ja jopa tanssii mielellään kanssani. Muut miehet tosin katsoo mua sen jälkeen murhaavasti koko illan, mutta who cares. Muutaman kanssa olen pitänyt pitkäänkin yhteyttä, ja vaikka seksihommiin en päässytkään (ellei dry humping touhua lavalla lasketa) niin en kyllä todellakaan kadu. Nämä naiset ovat ihmisinä usein juuri niin kauniita kuin he ovat ulkoisestikin. :-)
kaukana. Sä lasket dry humpingin seksipuuhaksi?
"Kukaan ei ole koskaan tullut juttelemaan kanssani vaan päin vastoin tuntuu että ennemmin juostaan karkuun."
Mä en kyllä usko tohon pätkääkään. Ihan varmasti sulle tullaan juttelemaan. Oot vaan niin nirso, ettet huoli miehiä, jotka eivät ole alfauroksia ja siten et edes huomaa miehiä jotka tulevat juttelemaan sulle....