Ne on ihan P:stä...kun ensin riudut ja kiemurtelet kauheissa tuskissa, epätoivossa ja tietämättömyydessä. Kuvittelet kaikenlaista, saat vihiä jostakin, toivot ja unelmoit....alat jopa uskoa uuteen tulevaisuuteen (hölmöyksissäsi).
Sitten mitään ei olekaan..se oli siinä. Piste.
Sitten mitään ei olekaan..se oli siinä. Piste.
Vastaukset 11
Vanhimmat
...johonkin toiseen....ja jäit kakkoseksi...
että ei (kait), mitään ei vain tapahtunut, vaikka se mies aloitti silmäpelin mun kanssa ja sai mut polvilleen...siitä oon katkera...sai kait haluamansa.
Ja menetin tasapainon, jota nyt kovalla työllä kokoan uudelleen..
Samoin kävi mulle!!!!
Nyt koitan olla taas peruslukemilla ja niinkuin Häntä ei olisikaan... h...vetin vaikeeta se kyl on!!!!
Mut aattelen, et ehkä keväällä alkaa helpottaa ku aurinkokin taas, toivon mukaan, alkaa paistaa...
että vaikka kaikesta on vielä 4 vuotta, vieläkin painin asian kanssa. Harmittaa että lähdin mukaan, varsinkin kun totuus oli että käytettiin vain hyväksi. Ei siinä mitään jos vain olisikin ollut "seksinhaku" matkalla. Mut ei ollut, oli ihan rakastuminen. En toivo oloa kenellekkään, ei osaa enään elää normaalisti, pelkää jo hiukan kaikkea.
ei tahahtunut mitään..ei vieläkään. Mä en vaan jaksa. Töihin pitää keskittyä ja suuret tunteet roikkuu ilmassa koko ajan. Liian kuluttavaa...ei toinen varmaan tahallaan tee tätä, mutta kun oon tunne-ihminen, liian herkkä.
tekee näköjään muutkin:)Minä kanssa tunne-ihminen ja menin mukaan moiseen hömpötykseen ja nyt varmasti saan noloilla lopun ikääni asian takia.on vaan pakko kovettaa ittensä ja unohtaa.Onneksi olet pois.
Ja miks jatkaa sellaista, mikä ei johda todennäköisesti mihinkään, kun ei osaa ottaa asioita kevyseti semmosena työpaikkaviihteenä. Sitähän se on...saadaan tylsää työtä hauskemmaksi. Kuvittelin pystyväni siihen, mutta en tiennyt, mihin joudun.
Mutta jospa se aurinko vielä paistaisi ;)
joo kyllä mä tykkään susta, sievän näkönen oot kuvassa..
mitenpä ihastuit muhun? Et ihan polvillasi ollut mutta sievästi katsoit mua , ja mä olin kylmä.
mistähän kuvasta olis niinku kysymys, ihanpa kiinnostaa...mut älä nyt kaikkee kerro :)
montahan susta tuolla galleriassa on...
söpöjä kaikki... pipo pääs paras
taida olla mä...mut eihän sillä väliä:(