alemmuuskompleksi?

R. Girl

Mikä ihme tässä nyt on. Onko kohtalontovereita?
Mä oon jo pitkään katellut eräatä miestä ja lopulta uskaltauduin pyytämään häntä ulos. Yllätyksekseni hän olikin kovin mielellään lähdössä ja koko treffit olivat aivan ihanat. Hän on niin mielettömän kohtelias ja kaikinpuolin juuri sellainen mies jota etsin. No sen lisäksi hän on ihan mielettömän hyvännäköinen ja urheilullinen. Kaikinpuolin siis aivan unelmamies.

Nooooh itse olen tällainen ei niin urheilullinen "normaali" genreen kuuluva joka on tottunut käymään ulkona "tavallisen" näköisten miesten kanssa. No nyt sitten treffien jälkeen tuli hirveä alemmuuskompleksi. Tuntuu etten voi olla riittävä sellaselle miehelle.

Tää on se mun "unelmienmies" mutta mä en taida vaan uskaltaa enää toimia... Ei elämä. Onko kellään samanlaisia kokemuksia?

3

652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Justus Maximus

      Näinhän siinä usein käy, kun tapaa unelmien kumppaninsa: kokee ettei itse ole tarpeeksi hyvä.

      Tapaile nyt kaveria kuitenkin hieman, niin huomaat ettei se niin täydellinen olekaan. Ja anna miehen puolestaan päättää, riitätkö sinä hänelle vai et.

    • SuurMies

      Johan on taas juttua...
      Kuule, ei mene kovin pitkään niin tilanne on kääntynyt niinpäin, että SINÄ olet kaiken napa, upein mahdollien ilmestys, aina oikeassa, kaunis, menevä, upea, sivistynyt, loistelias jne. jne. jne. ja mies tekee kaiken väärin, on vätys, hissukka, laiska, ruma, ääliö ja ties mitä muuta. Usko pois että sulla karisee tuo tunne alle vuodessa.

      HAHAHAHHEHEHEHE

      • ketjun aloittaja

        No voi kun karisisikin. Toivottavasti paljon nopeemmin! Vois tästäkin siinä tapauksessa tulla jotain :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe