Joku joskus täällä yritti kysellä, onko kukaan laihduttanut rintojen pienennysleikkauksen jälkeen ja että onko se vaikuttanu rintojen muotoon. Itse sain pienennysleikkauksen jälkeen inspiraation laihduttaa. Oli niin ihanan kevyt olo että pakko oli tehdä päätös päästä lopuistaki kiloista eroon! Leikkauksesta on nyt reilut 2kk ja 5 kiloa on lähteny (n. 6vkon aikana) ja rinnat ovat yhä yhtä kauniit ja kauniimmaks muuttuu.. Itsellä ylipainoa lähtötilanteessa noin 10 kiloa. Tavoitteena olis vielä toiset 5 kiloa. Tosin rakenteeni on ollut aina sellainen, että ylävartalossa ei paljoa sitä ylimääräistä rasvaa ole ollut, varsinkaan rinnoissa, joten sekin voi vaikuttaa.. pahin alue reidet..
Anyway, ei ole siis minun laihduttaminen vaikuttanu rintojen muotoon! =)
Anyway, ei ole siis minun laihduttaminen vaikuttanu rintojen muotoon! =)
Vastaukset 7
Vanhimmat
ettei ole laihduttaminen vaikuttanut rintojen muotoon. itse olen normaalipainoinen mutta pienennysleikkauksen jälkeen lihonut noin 5 kg. pienennyksestä nyt aikaa 7 viikkoa ja kiloja tullut lisää varmasti sen takia että normaalisti urheilen aika paljon mutta tietty leikkauksen jälkeen on pitänyt ottaa rauhallisemmin. nyt olen täysissä sielun ja ruumiin voimissa mutta pelännyt pudottaa painoa ettei vaan tissit menisi piloille. anyway kiva kuulla ettei ainakaan sinulla ole laihduttaminen vaikuttanut rintojen muotoon. olisi kiva kuulla lisää kokemuksia aiheesta! :)
minä kyselin aiemmin tästä. enkä saanut vastausta siihen silloin. ihana juttu että sinäkin olet saanut uuden suunnan elämääsi uusien rintojen kautta. ja tosiaan mukava tietää että laihduttaakkiin voi leikkauksen jälkeen ettei ala sit lurpsahteleen
rinnat ei ole pienentyny ollenkaa vaikka oot laihtunu???
No mielestäni ne ei ole pienentyny. Ihan hyvä niin =)
Olet juuri pienennyttänyt rintasi, niin minäkin.
Itselläni on ainakin nyt runsaasti (entistä enemmän) sidekudosta entisen rasvavolyymin tilalla. Eli nyt ne ei vaihda niin herkästi kokoaan laihtumis-lihomis vaiheessa, hyvä niin, vai mitä !
Moikka! Kertoisitko miten sait rintojen pienennysleikkauksen?
Maksoitko itse? Kuinkapaljon?
Minulla on todellinen ongelma mitä teen näiden rintojeni kanssa. Olen lihonut ja laihtunut raskauden jälkeen puoleen ja toiseen runsaasti. 2,5 vuoden aikana noin 21-22kg. Ja nyt rinnoista on jäljellä nahkapussit, ei edes juuri kiinteetä sisältöä missään kohtaa=(
Moi, mä pääsin leikkausjonoon sairaanhoitopiirille. Eli en maksanut juuri mitään.
Kannattaa puhua asiasta rohkeesti lääkärille! Joko omassa tk:ssa tai sitte yksityisellä. Rohkeutta vaan..!