kertokaapas äijät..

................

mikä naisessanne on viehättävintä?kumpi on parempi vakava ja erittäin syvällinen nainen vai iloinen ja hymyilevä?

10

773

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miesjärjellä

      Kun naiseni on syvällinen ja vakava, niin se on silloin niin syvällinen ettei se oikein mitään kerro. Silloin on itselläkin hymy vähän kateissa.

      Niin että valitsen ehdottomasti sen normaalin naiseni iloisen ja hymyileväisen. Silloin meillä keskustelukin sujuu ja naiseni kertoo ihan kaiken. Jep elämä on ihanaa kun ei tarvi arvailla ;)

      • naisesi hymyssäsuin

        kaikki negatiivisetkin asiat elämässään?


      • hubbubb
        naisesi hymyssäsuin kirjoitti:

        kaikki negatiivisetkin asiat elämässään?

        Tarkoitat siis, että periaatteessa iloinen ja hymyilevä nainen ei osaisi vakavan asian edessä olla vakava? Hän hymyilisi ja nauraisi kesken hautajaisten maahanlaskuseremoniankin? Hmmmm... Sitten kai vakava ja syvällinen nainen vastaavasti ei koskaan hymyilisi tai olisi iloinen? Noh, Kyllä se iloinen ja hymyilevä vie kuitenkin voiton.


      • naisen logiikkaa...
        hubbubb kirjoitti:

        Tarkoitat siis, että periaatteessa iloinen ja hymyilevä nainen ei osaisi vakavan asian edessä olla vakava? Hän hymyilisi ja nauraisi kesken hautajaisten maahanlaskuseremoniankin? Hmmmm... Sitten kai vakava ja syvällinen nainen vastaavasti ei koskaan hymyilisi tai olisi iloinen? Noh, Kyllä se iloinen ja hymyilevä vie kuitenkin voiton.

        että jos mies sanoo naisen hymyileväisenä ja iloisena kertovan kaiken kun taas vakavana ei kerro mitään, niin pistää miettimään, että mikä suhde se tuollainen on. Hyvänpäivän seurustelusuhde. :)


    • äh....

      Inhottava vastakkainasettelu. Itselläni on onneksi ilo olla naisen kanssa, joka on iloluontoisen vakava ja syvällisen hauska. Riippuu tuulesta ja tilanteesta.

      Mutta jos pakotat, niin otan tietysti mielummin iloisen hymyilevä, varsinkin kun painotit toista sanalla erittäin. Mitä ajat takaa? Ilmeisestikään et suhtaudu asiaan syvällisesti...

    • hubbubb

      Iloinen ja hymyilevä, sillä vakavia ja "nyt on (taas) aika keskustella suhteesta syvällisesti" -naisia on liikaa.

      • ...........................

        juuri tuota ajoin takaa.. aina on muka suhtees jotain parannettavaa vaik kaikki onkin hyvin ja uusi poikaystävä saa/joutuu odottaa viikkoja joskus jopa kuukausia ennen ku mennään sänkyyn... hoh hoijaa


    • Jos jaksaa hymyillä läpi vaikeidenki aikojen ja jaksais olla optimistinen kohdatessaan suurimmanki tuskan. Niin... kyllä mie varmaan kestäsin sen enemmän ku hyvin.

      • yli-inhimillisessä

        naisessa olisikaan kestämistä?


      • yli-inhimillisessä kirjoitti:

        naisessa olisikaan kestämistä?

        se on nainen :D Mie en uskokaan että sellaisenkaan kanssa onnistus parisuhde joka ei joskus räiskys


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2132
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1785
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1278
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      708
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe