Tosiaan olis mukava jarkata suomalaisten auppareiden kans tapaamisia taalla Lontoossa, niinkun jo aikasemmin taalla on puhuttukin.. Ite oon vasta joku aika tanne muuttanut enka viela oo saanut aikaseksi tutustua muihin au-paireihin. Jos loytyy innokkaita mukaan tulijoita, niin pistakaa vastausta! Mietin, etta vois vaikka tammikuun alussa jarkata jotain kahvittelua tai muuta vastaavaa porukalla.
-Matu
-Matu
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kiinnostaisiko tavata pariisilaista aupairia joka on tulossa tammikuussa vierailulle englantiin, ohjelmassa olisi luultavasti yksi paiva lontoossa, mutta yksin voisi olla hieman tylsaa..... :)
Moro! Saatan tulla auppariksi suur-Lontooseen ensi vuoden alusta, joten jonkinlaista treffailua itse Lontoossa ainakin minä kaipaisin =).
Liittykää irc-gallerian Au pair / London -yhteisöön.
Kerran kuukaudessa ns. Merimieskirkko jarjestaa aupair tapaamisen.
http://www.finnishchurch.org.uk/
Alotin uuden keskustelun jossa on seuranhaku paalla;) Maili-osoitteita vaan tanne nain niin saadaan messiin ihmisia (myos niitakin jotka eivat ole irc-galleriassa)
Mun maili siis on [email protected]