Mitä mahtaa olla miehen mielessä? Puhdasta ystävyyttä, muunlaista kiinnostusta..? Eipä ole vastaavaa ennen tapahtunut.
Siitähän vasta haloo syntyisi, jos sen muija saisi kuulla.
Täällä pk-seudulla nyt harvemmin tulisi tuttuja vastaan, mutta asia saattaisi kuitenkin tulla työpaikalla tietoon, ja huhut alkaisivat kiertää..
Voiko mies tavata naiskollegaa vapaalla?
8
802
Vastaukset
- seuraavilla tavoilla:
-työhön liittyvissä asioissa
-ystävänä
-rakastajana
Valitse niistä haluamasi. Tuo ystävyys on kyllä vähän kyseenalaista, otetaan se sittenkin pois. - sinulle :)
Onnistuneesta lutkan uran lanseerauksesta
- ja otat
selvää, mitä miehen mielessä liikkuu. Varmaa on vain se, että hän on sinusta kiinnostunut ja jotakin hänellä on sydämellään.
Et ole kuitenkaan "pakotettu" mihinkään, annat etukäteen vaikka tietyt reunaehdot tapamisen luonteelle. Esim. valitset paikan omien mieltymystesi mukaan.
Jotenkinhan sinä jo varmaankin tunnet miestä entuudestaan, sen mukaan ratkaiset, haluatko edes tavata häntä. Tapaaminen voi olla alku ystävyyssuhteelle tai toteat, että pysytään jatkossakin asialinjalla ja vain työn merkeissä... - jöökkk
"Mitä mahtaa olla miehen mielessä? Puhdasta ystävyyttä?..."
"Siitähän vasta haloo syntyisi, jos sen muija saisi kuulla."
Jos platoniset ja viattomat tapaamiset ovat jotain, josta miehen vaimon ei tulisi missään nimessä saada kuulla, kyseessä tuskin on puhtaan ystävyyssyhteen tavoittelu. Miksi olet hämmentynyt?- hämmentynyt
harvemmin kukaan mieskollega mua on mihinkään pyytänyt. Siksi hämmennys. Enkä kyllä oikein kehtaa kyselläkään, miksi hän vapaa-aikaansa mun kanssani tahtoo viettää, mutten tiedä kieltäytyäkö kohteliaasti.
Sen verran skeptinen oon, että se ei "huvikseen" pyytäisi mihinkään, ja mitä olen ymmärtänyt, niin parempi puolisko ei oikein tykkää hänen työmatkoistaankaan. Muusta minulla ei ole tietoa. Itselläni ei ole mitään sitä vastaan, etteikö hän saisi tietää tapaamisesta - ja vaikka tulisi joukkoon. Itseäni vain vaivaa tosiaan se, että tämä kumminkin on aika harvinaista. Sanotaan sitten, että ehkä ajattelen tässä hieman vanhanaikaisesti, mutta itselleni tulisi epäilyksiä, jos kuulisin, että mieheni menee jonnekin naiskollegansa kanssa. - Miesjärjellä
hämmentynyt kirjoitti:
harvemmin kukaan mieskollega mua on mihinkään pyytänyt. Siksi hämmennys. Enkä kyllä oikein kehtaa kyselläkään, miksi hän vapaa-aikaansa mun kanssani tahtoo viettää, mutten tiedä kieltäytyäkö kohteliaasti.
Sen verran skeptinen oon, että se ei "huvikseen" pyytäisi mihinkään, ja mitä olen ymmärtänyt, niin parempi puolisko ei oikein tykkää hänen työmatkoistaankaan. Muusta minulla ei ole tietoa. Itselläni ei ole mitään sitä vastaan, etteikö hän saisi tietää tapaamisesta - ja vaikka tulisi joukkoon. Itseäni vain vaivaa tosiaan se, että tämä kumminkin on aika harvinaista. Sanotaan sitten, että ehkä ajattelen tässä hieman vanhanaikaisesti, mutta itselleni tulisi epäilyksiä, jos kuulisin, että mieheni menee jonnekin naiskollegansa kanssa.Voithan kysyä mieheltä, että voitko sinä ottaa yhteyttä hänen vaimoonsa ja puhua tapaamisesta hänen vaimolleen jos tämä vaikka lähtisi mukaan. Vai onko parempi, että vaimolta ei missään tapauksessa kysytä tai hänelle ei kerrota asiasta.
Seuraile reaktiot ja päättele vastauksista mistä oikein oli kyse. Tällöin ei tarvi kysellä syitä suoraan. Mutta mies kyllä helpommin paljastaa jutun, kun sitä suoraan kysytään.
- sp 86
ystävämerkeissä saa tavata vastakkaista sukupuolta olevaa kollegaansa. Kaikki muunlaiset suhteet kollegan kanssa ovat kiellettyjä ainakin minun säännöissäni.
- scale
Salaa naiseltaan? Puhdasta ystävyyttä? Heh uskotko joulupukkiinkin?
Miksi se pitää sitten salata hänen naiselta, jos kysessä on vaan kaveri juttu, nainenhan voi tulla vaikka mukaan ja kun kerran ei ole mitään salattavaa, niin miksi salata.
Kun mä olen ollut muutaman päivän työmatkoilla kahdestaan naispuolisen kolleegani kanssa, en minä sitä ole naiseltani salannut, koska jos jotakin ei voi reilusti kertoa, mä melkein lasken sen pettämiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413928Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3573048Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt141978Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101685Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41129- 71974
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar42889Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70818
- 44794