mikä ois hyvä laite/tapa päästä eroon jenkkakahvoista?
entä kapeemmat jalat? ei varmaan kannata tehdä mitään painoja yms. jotka kasvattaa jalkojen lihaksia, mut mikä ois hyvä kuntoilumuoto?
vinkkejä tänne kiitoos!
entä kapeemmat jalat? ei varmaan kannata tehdä mitään painoja yms. jotka kasvattaa jalkojen lihaksia, mut mikä ois hyvä kuntoilumuoto?
vinkkejä tänne kiitoos!
Vastaukset 3
Vanhimmat
tietelliinen läpimurto: rasva palaa aerobisella liikunnalla.
kyllä painoillakin voi tehdä jos tekee liikesarjat soivat toisto määrät kuten 3x 15-20 ( ja sellaiset painot jolla jaksaa tehdä). Tälläinen siis kiinteyttää ja niin kapeuttaa jalkojakin. Mutta airobinen liikunta on hyvää kuten edellinen kirjoitti (sauvakävely, kävely, juoksu, hiihto ym.)
Jumpat on kanssa hyvä vaihtoehto. Vatsalihaksia vaan ja näin jenkkakahvoille kyytiä. Pitkittäiset ja poikittaiset vatsalihakset... Mutta kyllä toi aerobinen liikunta on silti tärkeää ..
kyllä se niin on että painojen heiluttelu on harvinaisen epäedullinen tapa polttaa rasvaa. ellei sitten tee kuntopiirinomaisesti 45 min. jossa syke pysyy kokoajan korkealla, jolloin se ei enää olekaan painoharjoittelua vaan aerobikkia.