2007 vuoden ruokavalio!

klo 7 Muroja / 2dl hylamaitoa
klo 9 Tee
Klo 10 Kalanmaksaöljyä
klo 12 protskujuomaa
klo 13-14 tee
Klo 15 ruisleipä 2 palaa
klo 17 protskujuomaa
klo 20 tee

toi pohjana kerran viikossa "normaali" lämmin ruoka.
2510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

palkintosonnin ruokavaliolta kuin ihmisen. Missä kaikki vihreä ja missä kaikki hedelmät?
Tosiaan, ennen mummi antoi vasikoille tuollasta sotkua että ne kasvais.

Äänestä

korvaa noita protskujuomia kunnon ruualla, esim tummalla pastalla ja liha/kala/kana?? jos harrastat paljon esim salia, protskujuomat voit ottaa palautukseen ja lisäproteiiniksi, mutta tavallista ruokaa niillä ei kannata korvata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


edfe kirjoitti:

klo 7 Muroja / 2dl hylamaitoa
klo 9 Tee
Klo 10 Kalanmaksaöljyä
klo 12 protskujuomaa
klo 13-14 tee
Klo 15 ruisleipä 2 palaa
klo 17 protskujuomaa
klo 20 tee

toi pohjana kerran viikossa "normaali" lämmin ruoka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu