Moi!
Halusin vain sanoa, että on niin virkistävää lukea tätä palstaa! Olin vielä pari vuotta sitten samassa "teinikoottivaiheessa" kuin moni muu teistä. Yritin vain olla mahdollisimman synkkä, ja kaikki piti määritellä joko truuksi tai epätruuksi..
En sitten tiedä mitä tapahtui. Mutta kai kasvoin aikuiseksi. Nykyään ei voisi paskaakaan vähempää kiinnostaa nämä luokitteluhommat. En uhraa ajatuksia tähän luokitteluun, mitä nyt menneet ajat tuli mieleen tätä palstaa lukiessa.
Olen gootti tyyliltäni, ja kuuntelen sekaisin kaikenlaista musaa.
Relatkaa nuoret, menkää vaikka pihalle leikkimään ja nauttikaa hyvästä musiikista. Jonakin päivänä vielä ymmärrätte, mitä tarkoitan :)
lapsoset iloiset
2
298
Vastaukset
- BubbleGirl
...kun pitää luokitella asioita eri lokeroihin. Mitähän varten pitää yleensä luokitella gootiksikaan? Tai miksikään muuksikaan?
Kaipa on ihmiselle luontaista pyrkiä järjestämään asiat. Vähän kuin vihannekset ja maitotuotteet. Kun puhutaan vihanneksista, tiedetään, että on puhe sellaisista vitamiinipitoisista, yleensä raikkaan maikuisista, maassakasvavista kasveista. Ne ovat ihan eri asia kuin maitotuotteet.
Kun taas puhutaan gooteista, tarkoitetaan yleensä synkähköä tyyliä edustavaa henkilöä. Popari taas käyttää farkkuja, kimaltelevia toppeja ja liikaa sinistä ja purppuraa luomiväriä.
Tämä lienee siis vain keino selkeyttää asioita.
...pirun typerää minusta.
...kyllä kolmiolääkkeet saavat ihmeitä taas aikaan pääkopassani. Anteeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897189- 353801
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082296
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779