Jos olisi ollut, erottamista ei olisi alunperinkään tapahtunut. Mutta yksinäisen, YTK:n pelkän pellesateenvarjon alla olevaa ei työnantaja epäröi erottaa laittomillakaan perusteilla. Hyvä jokatapauksessa että asiasta tuli näin korkean profiilin ennakkotapaus.
Erotettu ei rakennusliitossa?
YTK:n huijaama?
7689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikö Loimaassa olekkaan voimaa?
älä puutu asioihin joista et mitää ymmärrä, ei ay-liike enää ole mistään kotoisin.
Jos pois potkittu oli järjestätäytymätön, niin nyt sitten julkisuudessa nähdään niitten ja YTK:laisten voima mihin ne pystyvät.(jäävät nuolemaan näppejään). Mutta jos hän on SAK:laisen ammattiliiton jäsen, niin kyllä asia ei jää tähän, siitä olen varma..
Älä puutu asioihin kun sinulla on vain työnantajan asenne=( olet näköjään pikku puljun pyörittäjä), joilla ei ole mitään vastuuta.
Onko sinusta inhimillistä, että TERHO koti kutsuu tälläista työntekijää joka alistuu vain tälläiseen törkeisiin laiminlyönteihin, jossa tarkoitus on vain yrityksen maksimaalinen voitto työntekijän terveyden kustannuksella. Voisit vaikka vastata, mutta älä kuitenkaan viitsi lähettää niitä provo viestejä..
Sillä ihminen on myös elämän arvoinen, vaikka hän on työläinen.
SAIN KENKÄÄ KUN FIRMA LOPETTI EI SIINÄ LIITTO AUTA MUUTA KUIN KASSAN KAUTTA,TURHA PUHUA SOOPAA EI LIITTO MEILLE OSTA ASUNTOJA MAKSA MEIDÄN VELKOJAMME,SE ON AINOASTAAN SE 500 PÄIVÄÄ MITÄ SE MAKSAA NIINKUIN YTK.NIMIM.KOKEMUSTA ON. ASUNTO MENI OON VUOKRALLA ETTÄ SILLEEN NE SOSSUT HOITAA MEIDÄN ASIAT.
autat itseäsi ja muita.
on sossujen konsti hoitaa asioita?
Hyvää Uutta Vuotta,kaikille, sossuillekin.
no ehkä tulee paremmat ajat ja liitto ostaa sulle oman firman ja asunnon ja mese kaupan päälle.paljo muute sait asunnosta voittoo.