Onkos jääny lahjojen osto viimetingaan?
Täytyy tunnustaa, että kaksi lahjaa ostamatta. Ja yksi kappale keskeneräisiä kutomisia, joka pitää saada valmiiksi...(ei ole mahdoton tehtävä, tosin voi tulla pari pitkää iltaa...)
Täytyy tunnustaa, että kaksi lahjaa ostamatta. Ja yksi kappale keskeneräisiä kutomisia, joka pitää saada valmiiksi...(ei ole mahdoton tehtävä, tosin voi tulla pari pitkää iltaa...)
Vastaukset 9
Vanhimmat
ei lahjota lapsia
on niin, et jokainen ostaa jokaisella yhden lahjan...siitäki jo kertyy. Velin kans tehtiin diili, ettei osteta toisillemme mitään. Enää nuorin sisaruksistani on sen ikäinen, että lahjaperinne on tärkeä. Et varmaan hiipuu tos muutaman vuoden sisään.
Mutta ei suurempaa paniikkia. Eiköhän se tärkein ajatus joulussa ole kuitenkin muu kuin ne lahjat, vaikka mukava niitä on antaa (ja saadakin tietysti!).
Kai meissä kaikissa asuu se pieni lapsi edelleen syvällä sisimmässä...Mutta ei mikään voita riisipuuron ja kanelin tuoksua ja perheen kanssa olemista ilman kiirettä ja stressiä. Kuusi jopa hankittu tänä vuonna!
Hyvää joulumieltä kaikille! (itse otan kohta riskin sen menettämiseen hetkellisesti - tarkoitus on siis lähteä ostoksille...) :)
onks joulus muka lahjojakin tärkeempiä juttuja? Väität sä et riisipuron tuoksu on siistimpi ku esim. Tango ja Cash dvd? En usko.
Toi on muutenkin aika sktisomaanista juttuu: eka sä sanot ei nää lahjat merkkaa mulle mitään, mut sit sä sanot et niit on kiva antaa ja saada?
Riisipuron tuoksu, tsiisus.
Älä osta joululahjoja vuonna 2006
En osta lahjoja, enkä mielelläni niitä vastaanotakaan.
Joulunakaan.
Pitäis mummolle ostaa tekokalu kun on sellaista pyytänny. Mikälie turbosurvonta 2006 vehje. Juuh..että sellaisesta mummo tykkää
kun homma on ns. hallussa. Firman tyhjänpäiväiset lahjat / konvehtit voi pistää kätevästi kiertoon ja niille joille niitä ei riitä voi hakee sen perus 10 euron punkkupullon alkosta. Yks varma kikka on polttaa tekniikkarajoittuneille ihmisille dvd-leffoja netistä. Tyhjät levyt ja väriliset kannen tulosteet duunissa ja voila, ei maksa mitään ja penskat tykkää kun paketista paljastuu joku Happy Feet tai muu vastaava vasta teattereissa pyörivä raihna.
Tässä alkaa jo hieman panikoimaan, mutta onhan tässä peliaikaa.