Onkohan pelkällä lukiokoulutuksella mahollista toimia vuokratyössä? Kuinka pitkiä työsuhteet vuokratyössä yleensä on ja minkä alan töitä on saatavissa? Kuinka helppo henkilöstövuokrausfirmojen kautta on työllistyä määräaikaisesti esimerkiksi Oulussa? Hyviä vuokrausfirmoja?
Näitä kysyn siis kun mietin jo ensi kesän kesätyöasioita.
Näitä kysyn siis kun mietin jo ensi kesän kesätyöasioita.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kyllä ne jotain duunia keksii, missä ei tarvii koulutusta ja useesti ne o sit lyhyitä, mut uuden keikan jälkeen sat toisen ja jos hoidat homman hyvin niin duunia riittää.
töitä myös usean reppufirman kautta - yli 4-kymppinen on sielläkin liian vanha. Tai siltä tuntuu, kun yhtikäs mitään ei järjesty.
Aikuisopiskelija
joo no mä oon 35v ja en mäkän saa pätkähommia enään. ne kattoo kieroon ja haukkuu haastatteluissa ties miksikä. kun oon ollu pitkään työttömänä ja tehny lyhyitä pätkiä eri vuokra firmoissa.