parhaat hevy-albumit

Manowar - Kings Of Metal
Hammerfall - Legacy Of Kings
Gamma Ray - Somewhere Out In Space
Cannibal Corpse - The Wretched Spawn
Deicide - Deicide
4623
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Deep Purple-Machine head
Deep Purple-In rock
Deep Purple-Perfect strangers
Led Zeppelin-3
Led Zeppelin-4

Äänestä

Gammasäteenomainen laukkapower kyllä istuu ainakin mun korvaan. Onks toi Corpse vähän ku Skinlessin ja Nazarenen sekoitus....?;)

Äänestä
  • Anssi Kela
    Turos Hevi Gee
    Smak
    Indx
    Lovex
    Uniklupi
    Private Line
    Negative
    Technicolour
    Wasp
    Yö
    Dingo
    Eppu Normaali
    Larharyhmä
    Trio Erectus
    Paska
    Gimmel
    Britney Spears
    Good Charlotte
    Blink 182
    Avril Lavigne
    Ron Jeremy
    Coldplay
    Travis
    Petri Munck
    Juha Tapio
    Nylon Beat
    Juha Metsäperä
    Lordi

    Äänestä

Joopa joo tässä vähän eriäviä mielipiteitä tai jotain...Cannibal corpse:Tomb of the mutilated ja Butchered at birth, Enslaved:Ruun;Ensiferum:Iron;Venom:Black metal;Satyricon:dark medieval times ja Kaikesta kritiikistä huolimatta Now Diabolical ja tätä listaa voisi jatkaa vielä lisää ja paljon hyvää jää puuttumaan no laitetaan lopuksi vaikka tuo Deiciden:Legion albuumi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UntoKuutamo kirjoitti:

Manowar - Kings Of Metal
Hammerfall - Legacy Of Kings
Gamma Ray - Somewhere Out In Space
Cannibal Corpse - The Wretched Spawn
Deicide - Deicide

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu