Kävi sitten niin, että monta vuotta kaverinani ollut mies tahtoi seurustella kanssani. Minäkin huomasin haluavani hänet. Mutta nyt hän meni särkemään sydämeni, valehteli ja petti minut pahoin. En tiedä, voinko koskaan olla enää edes ystävä tämän jälkeen. Oletteko ihmiset täällä voineet jatkaa ystävyyttä, jos tällainen tilanne? Tíedän vaan, että tuskin ihminen, jonka takia joutuu itkemään viikkokausia mikään oikea ystävä edes on ollut. Tuntuu silti pahalta kun kaveruuskin on pilalla.
voisiko jatkaa
ystävänä?
2966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
..pahalta tuntuu. Ei kai tuollaisen kanssa kannata jatkaa, mikä ystävä tuo on..ei mikään.
Ei muuta kuin eteenpäin elämässä, tiedän että tuntuu pahalta mutta, kuulehan se kyllä helpottaa. Tiedän että nyt se tuntuu siltä että "ei koskaan pääse yli", hei usko "Wanhempaa kirvesmiestä", kyllä se siitä :-) Tsemppiä ja onnekasta uutta vuotta !!
Anna sen kuulla kunniansa ja pistä välit ainakin jäihin joksikin aikaa, jos ei muuta. Näytä että sä olet pettynyt ja vihainen.