Miten olis paras tehä suorasta lavasta veivikelpoinen???
Veivilapa
12
2332
Vastaukset
- neuvoo
jos meinaat tehä sääntöjen mukasen, eli ei sais pahemmin sulaa ni on aika vaikeeta, mut jos teet vaan veivailuun ni sitte: kuumenna hellan päällä (ainakaa itelläni ei kiehuvassa vedessä pitäminen oo riittäny) siis ei kiinni levyssä ;) tarkkaile ettei sula liikaa.. kun on sopivan löysä, ni pitäis painaa se kuppi ensin jollain esim. biljardi pallo on tosi hyvä, sitte ennen ku laitat kylmään veteen ni laitat säbä pallon siihen kuppiin ja painat samalla ku laitat sen sinne veteen jäähtyyn..
Muista hanskat kätee..
ainekaa exelin x-cat lapa ei onnistunu mul hyvin mut fatpipen godar onnistu..- noobiveivaaja
Voiko veivi lavan tehdä keitetyllä vedellä? Vastatkaa äkkiä
- Zimbis
Mites jos haluaa pelikelpoisen mailan???Ja siis siihe veivikupin?
- 369 Twistin
Stadiumista.
Tai jonkun Unihocin Evon ja vääntää siihen.
- Säbä peluri.
Lämmität lavan päätä hellan päällä ja laitat vaikka säbä pallon siihen ja painat sitä , jos ei tule tarpeeksi iso kuppi niin lämmität lisää ja painat uudestaan , sitten kylmään veteen. Tuohon fatpipen wiz lapaan saa hyvin tehtyä kupin.
- LordInferno_
Ton ensimmäisen neuvon mukaan pitäis onnistua. Mutta kiinnitä huomioo siihen että kuinka kauan painat sitä palloo siihen lapaan ennenkun laitat kylmään veteen. Omalla kokemuksella voin sanoo että ei kannata painaa muutakun sen aikaa että kuppi on muodostunut, sit vaan veteen ja niin edelleen. Jos ei näinkään onnistu niin kauppaan ostaan Unihocin Sanseido ja sillä onnistuu varmasti.
-Inf-- WiZ-
Fat Pipe Wiziin saa tehtyä hyvin ainakin. :)
Säbä/golf pallolla painat kupin siihen lavan ollessa lämmin.
__
www.salibandy.us
- !!!!!!!!!
moikkelis!
Itse ehdotan kuumailmapuhaltimella tai hellalla lavan kuumenemista ja säbäpallolla vääntämistä.Sitten kylmänveden alle. Mutta exelillä on valmis kuppi mailoja (Mega-Tähkä) - hv
sulatat lapaa ja painat sen jälkeen siihen syvyyttä säbäpallolla
- hv
eks ny sitäkää ite keksi
- fgggggsf
megatähkä on hyvä veivilapa kans
- graanlund
moi
viddu mul meni maila paskaks
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1394735Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv772706Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?851717Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91186- 48924
- 66902
- 21883
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122873Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75862Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50799