Veivilapa

Zimbis

Miten olis paras tehä suorasta lavasta veivikelpoinen???

12

2254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neuvoo

      jos meinaat tehä sääntöjen mukasen, eli ei sais pahemmin sulaa ni on aika vaikeeta, mut jos teet vaan veivailuun ni sitte: kuumenna hellan päällä (ainakaa itelläni ei kiehuvassa vedessä pitäminen oo riittäny) siis ei kiinni levyssä ;) tarkkaile ettei sula liikaa.. kun on sopivan löysä, ni pitäis painaa se kuppi ensin jollain esim. biljardi pallo on tosi hyvä, sitte ennen ku laitat kylmään veteen ni laitat säbä pallon siihen kuppiin ja painat samalla ku laitat sen sinne veteen jäähtyyn..

      Muista hanskat kätee..

      ainekaa exelin x-cat lapa ei onnistunu mul hyvin mut fatpipen godar onnistu..

      • noobiveivaaja

        Voiko veivi lavan tehdä keitetyllä vedellä? Vastatkaa äkkiä


    • Zimbis

      Mites jos haluaa pelikelpoisen mailan???Ja siis siihe veivikupin?

      • 369 Twistin

        Stadiumista.

        Tai jonkun Unihocin Evon ja vääntää siihen.


    • Säbä peluri.

      Lämmität lavan päätä hellan päällä ja laitat vaikka säbä pallon siihen ja painat sitä , jos ei tule tarpeeksi iso kuppi niin lämmität lisää ja painat uudestaan , sitten kylmään veteen. Tuohon fatpipen wiz lapaan saa hyvin tehtyä kupin.

    • LordInferno_

      Ton ensimmäisen neuvon mukaan pitäis onnistua. Mutta kiinnitä huomioo siihen että kuinka kauan painat sitä palloo siihen lapaan ennenkun laitat kylmään veteen. Omalla kokemuksella voin sanoo että ei kannata painaa muutakun sen aikaa että kuppi on muodostunut, sit vaan veteen ja niin edelleen. Jos ei näinkään onnistu niin kauppaan ostaan Unihocin Sanseido ja sillä onnistuu varmasti.
      -Inf-

      • WiZ-

        Fat Pipe Wiziin saa tehtyä hyvin ainakin. :)
        Säbä/golf pallolla painat kupin siihen lavan ollessa lämmin.





        __
        www.salibandy.us


    • !!!!!!!!!

      moikkelis!
      Itse ehdotan kuumailmapuhaltimella tai hellalla lavan kuumenemista ja säbäpallolla vääntämistä.Sitten kylmänveden alle. Mutta exelillä on valmis kuppi mailoja (Mega-Tähkä)

    • hv

      sulatat lapaa ja painat sen jälkeen siihen syvyyttä säbäpallolla

    • hv

      eks ny sitäkää ite keksi

    • fgggggsf

      megatähkä on hyvä veivilapa kans

      • graanlund

        moi
        viddu mul meni maila paskaks


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2578
    2. 135
      1974
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1301
    4. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1286
    5. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      27
      1143
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1141
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1132
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1099
    9. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      1093
    10. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      84
      1058
    Aihe