paljon lihoit jouluna ja uutenavuonna?

itse lihoin 4 kiloa.. huh huh nyt oon taas kerran laihiksella.. alotin tiistaina.
3666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

6 kk sisällä tullut 5 kg, eikä laihdutus enää onnistu.

Äänestä

itse huomasin olevani 200 grammaa kevyempi joulun ja uuden vuoden jälkeen kuin niitä ennen... :D 10 kiloa pudotettu n. puolessa vuodessa, toiset 10 kiloa jäljellä.

Äänestä
  • Täällä just sama tilanne.

    Ennen joulua lähti reilussa neljässä kuukaudessa 13 kiloa.

    Joululomalla söin kaksin käsin kaikkia mahdollisia herkkuja juurikaan mitään painonhallintajuttuja miettimättä tai ainakaan toteuttamatta. Pitkiä kävelylenkkejä tosin tein useana päivänä :)

    Yllätys oli kyllä melkoinen, kun vaaka tänään näytti 200 grammaa vähemmän kuin ennen joulua.

    Tästä on hyvä jatkaa: reilu kymppi pois kesään mennessä ja toinen taas jouluun mennessä ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


läskistynyt kirjoitti:

itse lihoin 4 kiloa.. huh huh nyt oon taas kerran laihiksella.. alotin tiistaina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu