Eli tässä ollaan eroamassa avovaimon kanssa 2 lasta... päätettiin yhdessä (siis avovaimo päätti) että tämä on nyt tässä. Olen epäillyt kyllä jo pitempään ettei avoke ole tyytynyt pelkästään muhun petihommissa, mutta syyttänyt en ole koska milläs sen todistaa, ja se pitää todistaa, koska patologisena valehtelijana ei hän sitä olisi tunnustanut. Mutta nyt on alkanut sillä tavalla kutistamaan alapäästä että jotain ylimääräistä siellä nyt on, ja koska tiedän itse etten ole kenenkään muun kanssa ollut niin jää vain yksi vaihtoehto..ja hänellä ei todellakaan kuulemma ole ollut muita..... mutta miten mun nyt pitäis toimia, sitä mä mietin?? Tämä ei nähkääs olisi ensimmäinen klamydia, mutta edelliskerralla suhde oli niin uusi että periaatteessa olis voinu tulla jostain aikojen takaa se tartunta. Mutta siis mitä nyt, muija luulee että erotaan sovussa ja mäkin haluun hänelle vain parasta... mutta mulla olis kyllä muutama ilkeä temppu ja huijaus takataskussa, joita se ei kyllä tulis tajuamaan ennenkuin on liian myöhäistä. Ja mähän olen toistaiseksi ainoa joka tietää tästä taudista!
Pitääkö kostaa
Ihmemies
3854
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ikävä juttu! Kostaminen tuo vain lisää ongelmia. Teillä on kuitenkin ne lapset ja niiden edun vuoksi kannattaa varmasti unohtaa oma itsensä. Lasten hyvinvoinnille on tärkeää että teidän välit säilyy "hyvinä"! Ehkä kuitenkin kannattaisi käydä lääkärissä ja sen jälkeen mainita asiasta avokillesi. Jos hän epäilee sinua tartuttajaksi, anna epäillä - mitä sillä on enää väliä. Loppupelissä te kaikki olette kuitenkin häviäjiä! Niin aina käy suhteen loputtua.
Älä kosta. Minullakin oli avokki, jolla jalka vipatti. On parempi poimia tyynesti saatavissa olevat rusinat eli fyrkat - miten sanoisi - ei niin rajoitetulta naiselta pois. Homma tulee olemaan hevosenpaskaa, mutta jos siitä tykkäät niin jatkat.
Minua varoitti aikoinani virheestäni eräs teologi ihan kirjallisesti seitsemällä sivulla. En häntä uskonut. Olisi pitänyt uskoa.
Eli poikkea kaikessa hiljaisuudessa lääkärissä ja hoida itses kuntoon.
Mutta älä vaan puhu mitään avokillesi, ja anna palaa ne muutkin temput...
Laita joskus kuin meni.
Tsemppiä