ToPV - Botnia 16-0
ToPV - JPS 14-0
ToPV - Vastus 21-2
Tässä on kolmen viime pelin saalis. 6 pistettä maalierolla 51-2! Onko mestarista epäselvyyttä?
Vastauksia?! ;)
ToPV:n vkl 30-0
5
995
Vastaukset
- Kurri 17
Kertoo varmaan jotakin lajista..no onneks katsojia riittää,kun on noin hyvät kelitki..:)
- rille rille
jääpallossa valitettavasti luvut paremman ja huonomman välillä tahtovat kasvaa suuriksi.Tämä johtuu kentän koosta, jolloin huonompi ei voi rikkomalla ja puolustamalla / lyömällä kiekkoa punaviivalta päätyyn, pitää lukuja tasaisina niin kuin esim kiekossa. Tosin jalkapallon 8-0 ja 7-1 ovat suhteessa huomattavasti suuremmat kuin jääpallon 19-0 tai 14-0 (vertaa pelin nopeus). Ja kyllä yleisöä kauniit maalit kiinnostavat, kunhan vaan löytävät lajin, jossa on muutakin kuin "kovaa vääntöä".
- Ekitalo
..sillä nuo ei vielä ratkaise mitään vaikka toivon tietenkin,että maaliskuussa saadaan finaali ja mestaruus Tornioon.
- ..mutta..
.. on ToPV silti aivan ylivoimainen mestarisuosikki, mutta kaikkea voi vielä tapahtua. Yllätyksiä nähdään :)
- Stahanov
Tänään se yllätys(?) sitten nähtiin, kun HIFK voitti 6-5... Hyvätasoinen peli, kyllä tässä oli kaksi parasta selvästi vastakkain. Toivottavasti punanutut saivat henkisen yliotteen. Finaalista tulee tiukka vääntö, huippujääpalloa varmasti siinäkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841666Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691571Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2761317Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691282- 57895
- 66864
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65853Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40841- 42838
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44801