onpa

ympyrät kun saadaan keskustelu aikaan siitä tuleeko johonkin kioskiin baari vai parturi. Voi hyvät hyssykät. Missä te elätte. Nyt ollaan jo 2000 vuosiluvulla. Käykää vaikka Oulussa ja jos sinne asti pelottaa mennä niin entäs Simo. Vaikka eihän se ihme kun kaupungissa ei ole muuta kuin osto- ja myyntiliikkeitä.
3501
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä, tuleeko tänne uusi baari ja parturi?
Kerroppa lisää.
Mihin ne tulee?
Milloin ne tulee?
Miksi ne tulee?
Tuleeko ne päällekkäin vai alekkain vaiko ihan vierekkäin? Taikka kulmittain.
Kerroppa minulle!

Äänestä
  • kuukausihan siinä menee kuka tulee myyjäksi ja sitten aukioloajat ja sitten mitä siinä myydään.
    Keskittykää mieluummin siihen, miten saatte pysymään kaupungin hengissä. Ei se yksi liike paljon auta.
    Tämäkin aika kirjoittakaa päättäjillenne ja painostakaa jos haluatte jotain uudistusta. Vaikka sellaiset on luottamusmiehet jotka ihmiset on ansainneet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienet kirjoitti:

ympyrät kun saadaan keskustelu aikaan siitä tuleeko johonkin kioskiin baari vai parturi. Voi hyvät hyssykät. Missä te elätte. Nyt ollaan jo 2000 vuosiluvulla. Käykää vaikka Oulussa ja jos sinne asti pelottaa mennä niin entäs Simo. Vaikka eihän se ihme kun kaupungissa ei ole muuta kuin osto- ja myyntiliikkeitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu