kuinka monta uskovaista ja saatananpalvojaa tältä palstalta löytyy. uskotko jumalaan, vai saatanaan, vaiko kenties kumpaankaan?
uskotteko vai ette?
7
662
Vastaukset
- x6x6
en usko mihinkään :)
- gothstorm
Minä en kyllä usko kumpaankaan. Uskon sitten vasta kun olen nähnyt jommankumman :'D
- vastannut
joten enää puuttuu Burble Grillin vastaus. Kysyisitte edes jotakin vaikeampaa, niin nuo kaksi tylleröä saisivat vähän päänvaivaakin, ja kenties nuo pätemiseen pyrkivät mielipide-automaatit vaikenisivat edes hetkeksi.
- x6x6
vastannut kirjoitti:
joten enää puuttuu Burble Grillin vastaus. Kysyisitte edes jotakin vaikeampaa, niin nuo kaksi tylleröä saisivat vähän päänvaivaakin, ja kenties nuo pätemiseen pyrkivät mielipide-automaatit vaikenisivat edes hetkeksi.
onko siinä jotain pahaa, jos kerron, et mitä mieltä oon?
- BubbleGirl
Ehkä uskon Jumalaan, mutta mielestäni se jätkä on täysi paska. Tähän mennessä ei turhan paljoa positiivisia asioita ole tullut kohdalle, tai sitten sillä on joku todella pirullinen, kieroutunut suunnitelma varalleni.
Saatanapuolestaan on luuseri. Hänkään ei ole saanut mitään aikaan.
*burn me*
Medius-kaverini heitti kerran loistavan näkemyksen pienessä pöhnässä, muutaman whiskypaukun jälkeen: ``Me ollaan Jumalan rope, yks iso massive multiplayer ja nyt se on jääkaapilla kaivamassa lihistä, nakkeja ja sinappia. Kun se tulee takaisin koneen eteen, se kattoo, et voi helvetti, mikä sotku, ja resetoi koko paskan´´. Mielestäni tuo oli aivan mielettömän loistava näkemys ihmisistä. x) Ha ha! Ilarin parhaita. - goottien ideologia
Goottien ideologiaan kuuluu ateismi vai oletteko muka koskaan kuulleet uskiksesta pornokaupan pvckengissä ja mortiisia-korsetissa? heh heh gootit ajattelee vaan rahaa tyyliä ja materiaa, sitä mikä näyttää hyvältä. mä en ole gootti mutta tunnen noita jotka järkkää goottipippaloita ja on skene vaikuttajia. ja uskon että jumala ja saatana on olemassa toinen ylhäällä toinen alhaalla. sota on käyty ja maailmasta näkee kumpi voitti. kannattaa siirtyä voittajien puolelle ja black metaliiin. hails!
- Vagantenbeichte
Mä oon uskis. Tuskin se trueus minkää uskonnon perusteella edes katsotaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741