ovatko ihmiset oikeasti

kertokaas ihmiset... mikä on kun tutustun mukavaan mieheen netissä, kaikki tuntuu matsaavan hyvin ja tullaan hyvin juttuun. Sit kun vaihdetaan kuvia niin sit ei enää tulekaan postia, vaan aletaan välttelemään. eikö olisi kohteliasta sanoa et ulkonäkö ei esim viehätä ym. tuntuu et itsetunto vaan karisee kun näin käy:( ja mielestäni en mä mikään ruma ankanpoikanen kuitenkaan ole, mut joku mussa on vissiin vikana???
152474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Jotkut ovat ääliöitä, valitettavasti. Ei sinussa mitään vikaa ole, kyseinen henkilö ei ehkä vain pidä sinunkaltaisistasi. Pakko myöntää että aika pinnallista kuitenkin, itse pyrin katsomaan pintaa syvemmälle ja näkemään hyvät puolet ihmisissä. Silmät ovat sielun peili ja pidän niitä yhtenä tärkeimpänä juttuna koska silloin pystyy melkein näkemään ihmisen sisälle. Eikö kuulostakin pelottavalta?

Äänestä

Naiset tekee tuota ihan samaa. Ei voi mitään. Itse ainakin ihastun naisissa aina persoonaan en ulkonäköön.

Minusta noita ei kannata ottaa liian vakavasti. Et kuitenkaan netin kautta voi tietää henkilön oikeita motiiveja hakea seuraa edes. Jos ei kelpaa omana ittenään niin sellaiset henkilöt kannattaakin kiertää kaukaa. Et sä siinä mitään menetä, että ne lopettaa kirjoittamisen. Et voi menettää mitään, mitä ei missään vaiheessa ollutkaan.

Itse kyllä arvostan sitä, jos pystytään sanomaan "ei kiitos". Enkä ota todellakaan siitä pultteja niinkuin jotkut tuntuvat tekevän.

Äänestä

on..Olen saanut itsekin huomata saman asian,ei tärppää niin ei ja viisainta siirtyä live elämään ja Se Oikea tulee kohdalle sitten,kun on sen aika,eikä sitä löydy jos etsimällä etsii...

Äänestä

tuolla 40 palstalla aika hyvä keskustelu nettideittailusta. löytyy toiselta sivulta otsikolla KÄYTTÖPÄIVÄ MENNYT

Äänestä

Toikin on niin totta, mutta vielä v-mäisempää on, kun tavataan, eihän se mies muuta halua kuin kerran n... ja lähteä pois. Itse en suostu sänkyyn ennen kolmatta tapaamista (mutta silloin annan kaikkeni), mutta harvoin niin pitkää ihmissuhdetta saa.

Äänestä
  • "Toikin on niin totta, mutta vielä v-mäisempää on, kun tavataan, eihän se mies muuta halua kuin kerran n... ja lähteä pois. Itse en suostu sänkyyn ennen kolmatta tapaamista (mutta silloin annan kaikkeni), mutta harvoin niin pitkää ihmissuhdetta saa."

    Olen varmasti miehenä outo kun sanon näin, mutta en itsekään halua, että nainen alkaa vonkaamaan sänkyyn heti ensimmäisellä kerralla. Varsinkin jos etsin tai toivon jotain kenties vakavampaakin suhdetta. En ainakaan tahtoisi itselleni naista joka on samantien jalat levällään sängyssä kiimaisena, ilman että olet edes tehnyt mitään tai ollaan tutustuttu. Tulee heti olo, että onko se tuollainen muidenkin kanssa.

    Tuollaisten kanssa voi hauskaa pitää niin kauan kuin se kestää, mutta mitään vakavampaa ei ikinä uskalla rakentaa.

    Äänestä

  • Minulla kokemus naisista jotta haluuvat seksiä yms kaikenlaista kivaa miehiltä,elokuviin jne mutta muutama tapaaminen piisaa,sit astuu uus mies remmiin ja vanha saa lähteä.Tämmösiä kokemuksia minulla:(

    Äänestä

Ihan samanlaisia tunteita on meikälläkin. Kerran kirjoittelin netissä erään miehen kanssa ja minulla on kuvakin profiilissani, kuin myös hänellä. Kaikki tuntui olevan kohdallaan ja naimisiin oltiin jo menossa, heh, heh. Sitten laiton itsestäni vähän uudemman kuvan, jossa olin hieman erinäköinen. Mies ei vastannut mitään pariin viikkoon ja lopulta kysyin että missä meni pieleen. Hän vastasi, että kuinka voi ihminen muuttua noin parissa vuodessa. Siinä sitten taas kerran tajusin, että ulkonäkö kiinnostaa miehiä kuitenkin enemmän kuin itse persoona. Koska oltiin lähetelty postia ja tultiin hyvin "juttuun".
Monet 40 miehet haluvat hoikan 40-45 kiloa olevan naisen, joka on vielä fiksu, koulutettu, lapseton jne. Mistäköhän niitä löytyy.

Äänestä
  • kuva. Tiedän tunteen kun kuva on aivan erilainen kun henkilö livenä, jotenkin sitä ei pysty pieni pää käsittelemään, ei sen sen kummempaa ulkonäkökeskeisyyttä tarvitse olla.

    Äänestä

  • Osuit naulankantaan ;) Selailen noita ilmotuksia joskus ihan aikani kuluksi . Ei ihme jos mies ei löydä kumppania kun kriteerit ovat sitä luokkaa että huhu huh !!;) Olisi mukava nähdä , että millainen mies siellä kirjoittaa ;);)

    Äänestä

  • peräkammarin liisa kirjoitti:

    Osuit naulankantaan ;) Selailen noita ilmotuksia joskus ihan aikani kuluksi . Ei ihme jos mies ei löydä kumppania kun kriteerit ovat sitä luokkaa että huhu huh !!;) Olisi mukava nähdä , että millainen mies siellä kirjoittaa ;);)

    On se hyvä kun jollakin on samanlaisia ajatuksia kun mulla. Mitä ne miehet oikein haluaa. Jos sua huvittaa niin katso mun ilmoitusta treffeissä, nimimerkki teekuppi1, siellä olen omiin kommentteihin kirjoittanut omasta mielestäni aika nasevan jutun. Ehkä olet samaa ikäluokkaa ja samaa mieltä kanssani. Olen ollut näillä treffisivuilla jo jonkin aikaa ja kävijöitä on laidasta laitaan. En oikein jaksa enään uskoa, että täältä se oikeia löytyy, muttä kun ei niitä raflastakaan jaksa lähetä ettimään.

    Äänestä

Useista naisista olen huomannut samaa.
Hakevat jotain 'pretty facea' mutta kun se on niiden kasvovärkkikin on heillä yleensä vähän räjähtänyt...

'Adolf' syndroomastako kärsivät, mene ja tiedä.

Noi kuppilat on siitä parempia mestoja, että näkee heti mitä on tarjolla.

Äänestä

Nettideittalu tuo mukanaan tämän Ally McBeal -ilmiön. Ei yritetä etsiä ihmisestä niitä puolia miksi kannattaisi jatkaa, vaan etsitään sitä pikku yksityiskohtaa jonka vuoksi ihminen voidaan hylätä.

Eihän sitä tiedä jos seuraava profiili olisikin parempi.

Äänestä
  • Ja se taas muistuttaa ikuista looppia eli toimintaa
    joka junnaa koko ajan paikallaan saavuttamatta mitään päivästä toiseen, viikosta viikkoon ...

    Äänestä

  • sanat suustani.........:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin pinnallisia kirjoitti:

kertokaas ihmiset... mikä on kun tutustun mukavaan mieheen netissä, kaikki tuntuu matsaavan hyvin ja tullaan hyvin juttuun. Sit kun vaihdetaan kuvia niin sit ei enää tulekaan postia, vaan aletaan välttelemään. eikö olisi kohteliasta sanoa et ulkonäkö ei esim viehätä ym. tuntuu et itsetunto vaan karisee kun näin käy:( ja mielestäni en mä mikään ruma ankanpoikanen kuitenkaan ole, mut joku mussa on vissiin vikana???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu