Laitoin Jessica Alban kuvan jääkaapin oveen ja Alban kuvan viereen itseni samassa poseeraus asennossa =DDDD
Voi hyvä luoja! *repeilee* mut kyllä laihis maistuu taas..
Tiedän kyllä että mallien ja näyttelijöiden työ on näyttää hyvältä ja heidän työ rutiineihinsa kuuluu kuntosali päivittäin monta tuntia.. mutta näin toimistotyöntekijän rutiineihin se ei kuulu, jos haluaa antaa aikaansa perheellekin.
Jeah! Nauraminenkin laihduttaa!
Voi hyvä luoja! *repeilee* mut kyllä laihis maistuu taas..
Tiedän kyllä että mallien ja näyttelijöiden työ on näyttää hyvältä ja heidän työ rutiineihinsa kuuluu kuntosali päivittäin monta tuntia.. mutta näin toimistotyöntekijän rutiineihin se ei kuulu, jos haluaa antaa aikaansa perheellekin.
Jeah! Nauraminenkin laihduttaa!
Vastaukset 5
Vanhimmat
En taida uskaltaa kokeilla samaa temppua, mua saattas alkaa enemmänki itkettään:) Tuli vaan tuosta mieleen,monta vuotta sitten kaverini kertoi jostain kaveristaan että tämä oli lätkäissyt jääkaapin oveen kuvan omasta äitistänsä joka oli todella lihava (eivät vissiin oikein ole väleissä tuo kaverinkaveri ja hänen äitinsä) ..:D laihutuskeino sekin ja mua on jaksanut tuo juttu naurattaa.Itse en ole niin lihava,mutta "plösö" kylläkin ja "muodoton möykky"(mulla ei oo persettä,jalat tikkulaihat,maha sitten pömppö ja leveä rintakehä,huono ryhti,lyhyt kaula..jne)..kävelen miltei joka päivä 5km,mutta eipä tuo oikein missään näy ja tunnu.Haluttas harrastaa kaikenlaista muutakin liikuntaa,mutta kun asun "korvessa" niin aika huonot mahikset harrastaa mitään:(
Minä laitoin jääkaapin oveen kuvan itsestäni koiranäyttelyssä. Kaunis hoikka koirani ja minä siinä ohuen remmin päässä melkein satakiloisena... kuva oli sentään siinä mielessä onnistunut, että leikkautui juuri pääni kohdalta poikki, joten kamalin näky jäi pois kuvasta.
Siinä sitten jääkaapilla käydessä mietin, miten ihmeessä olen sen koiran kanssa jaksanut näyttelykehässä lyllertääkin. Koiraa on liian helppo ulkoiluttaa, ei tartte käydä (eikä oikein näiden kilojen kanssa voikaan) lenkillä kun vieressä on metsä, jonne koiran voi laskea päivittäin irralleen päästelemään kinttujensa kyllyydestä.
laihtuvasi ikinä, jos ajattelet jo valmiiksi, ettet noiden kilojen kanssa voi käydä lenkillä?? mene sinne metsään koiran kanssa ja myös päästele minkä kintuista pääset, ei kai siellä nyt kauheasti ihmisiä ole näkemässä!
Vilkaisepa viestiäni tuossa vähän alempana.
"160 cm ja melkein satakiloinen. Jostain on kertynyt nestettä aivan valtavasti. Jopa nukkuessa hengästyttää. Lenkille meno on utopiaa, selkä on jumalattoman kipeä. Pötsi kuin viimeisillään raskaana viitosia odottaisi."
Sitä vartenhan minä niitä Antisalteja syön, että pääsisin liikkeelle ja saisin lihat liikenteeseen. Ei kuule ole kivaa kun meinaa jalat pettää alta selkäkivun vuoksi. Olen lihonut jostain syystä n. 4 vuodessa 30 kg.
sitten heti juoksuksi pistää. On tässä kuule muillakin ihmisillä selkä kipeänä, mutta silti kävelemään pystyy. Otat vaikka ihan hissukseen aluksi. Sillä se kuule kunto kohenee, ne pillerit ei auta muuhun kuin nesteenpoistoon, eikä siihenkään paljoa, eikä niillä paino paljoa tipu. Tiesitkö muuten, että toimettomuus vaan lisää sitä selkäkipua? Eli selitykset sikseen ja ulos!
Niin ja tuohon kun sanot, että jostain syystä olet lihonut. Jos et tosiaan tiedä miksi olet lihonut, niin otahan selvää, ettei kyseessä ole kilpirauhasen vajaatoiminta!