Milloin Bat ja Ryyd tekevät comebackin. Niillähän meni lujaa kävivät jopa Oulussa ja Helsingissä elvistelemässä. Vieläkö kallis keikkabussi on tallessa. Asiasta tietävät kertokaa. Odotellessa voi kuunnella vaikka biisin ryydjoulu.
Bat ja Ryyd
iikoo
152983
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
ovat hyvä esimerkki miten käy kun k*** nousee päähän.
vieläkin naurattaa!!
En muista mut googlettamalla löytyy video täält netistä.Äh,perkele ny loppu sahti.Muistako joku osoteen????
Soppelalle tereveisiä,oo hengissä.tv.Renttu Mansesta
Muistan elävasti kaikki nuo ajat, paikat ja tapahtumat.. Luulenpa, että tunnistan sinutkin..t. naapurin tyttö
aihe oli valtava tarunhohtoinen duo Bat ja Ryyd eikä allekirjoittanut ja muistelmat. Kuulemma Kari Rydmanin lasta ruvettiin kiusaamaan koulussa tämän jutun vuoksi. Eli onhan ne jotain saaneet aikaiseksi. Ja teveisiä jälleen kaikille liikunnanopettajille.
joku mainos et esiintyis tääl Treella pe-iltana? ravintola tabussa!!
jo senkin vuoksi, kun eteläläisiin uppoaa kaikenlainen paska.
no sieltähän se valuu alaspäin..niiku kaikki muuki
Minullapa 0n ne heidän vinyylinsä. Tosi hyvää huumoria. Mitäs muuten neppari tarkoittaa Kemijärven murteessa? Minäpä tiiän mutta tiiättekö te?
Pitääkö huhu paikkansa, että olisivat tulossa esiintymään kesällä iskelmäfestareilla?
ei pidä, esiintyjälista on jo julkaistu
Pää täynnä paskaa olevia sontiaisen alkujahan niitä kaivataan, justiinsa.
Valtuustoon olisi voinu valita!
ne bat ja ryyd jotka nykyään keikkailee, näky pitävän kohta keikan Posio hotellissaki ei ole samat bat ja ryyd kuin aikoinaan. Biisit samat vaan asujen alla erihenkilöt.