Huulia turvottavat voiteet

Onko kukaan kokeillut huulia turvottavia huulivoiteita tai -kiiltoja? Ainakin Max Factorilla, Make Up Storella, Diorilla sekä Skin Doctorsilla on kyseisiä tuotteita. Hintaerot eri brandien välillä ovat suuria. Mitä tuotetta suosittelette ja oliko ero ennen ja jälkeen käytön silmin huomattava?
41323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä ne turvottaa, mutta vaikutus oli aika lyhyt verrattuna siihen äärettömän epämiellyttävään tunteeseen, minkä nuo tuoteet tekee.

Äänestä
  • Mitään mullistavaa vaikutusta ei ainakaan Skin Doctorsin tuotteella huuliini ollut: Angelina Jolie -huulista ei siis edelleenkään voi kuin unelmoida :). Huulten väri kyllä kirkastui ja tuote korvaa hyvin huulipunan. Pientä turvotusta huomasin, mutta turbohuulia on turha odottaa. Epämiellyttävää kirvelevää tai polttelevaa tunnetta en huulissani tuntenut, vaikka pakkauksessa kirvelystä varoiteltiinkin. Kiilto tuoksui kevyesti kanelilta ja makukin oli kohtuullisen miellyttävä. Kaiken kaikkiaan kuitenkin kallis tuote, 45 euroa, vaikutuksiinsa nähden.

    Äänestä

Itse hieron huuliini joskus hippusen chilijauhetta, ja laitan huulirasvaa päälle. Se turvottaa ihan kivasti, eikä itselleni ainakaan seuraa mitään epämiellyttäviä tuntemuksia. Huulet eivät kyllä saa olla yhtään rikki, jos haluaa tätä kokeilla.

En kyllä takaa, että tämä keino sopisi kaikille.

Äänestä

City Lips -huulikiiltoja, mutta eivät ne paljoakaan saaneet mitään aikaan huulissa. Lämpimän olon tuottivat iholle, mutta turhaan meni monta kymmentä euroa. En usko että mitkään tällaiset toimivat vaikka paljon lupailevat.. ihan tavallinenkin huulikiilto itsessään saa huulet näyttämään täyteläisemmiltä, joten on helppo rahastaa muka-pullistavilla kiilloilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huulet pulleiksi kirjoitti:

Onko kukaan kokeillut huulia turvottavia huulivoiteita tai -kiiltoja? Ainakin Max Factorilla, Make Up Storella, Diorilla sekä Skin Doctorsilla on kyseisiä tuotteita. Hintaerot eri brandien välillä ovat suuria. Mitä tuotetta suosittelette ja oliko ero ennen ja jälkeen käytön silmin huomattava?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu