gootit aina ketjuja? Minä en niistä välitä, mutta ystäväni haukkui minut, koska en käytä niitä. Hänellä itsellään niitä roikkuu joka puolella. MInulle jäi kai joskus niistä vain traumoja. Olemme siis molemmat tyttöjä.
Käyttävätkö
ihan kaikki
8838
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mä en käytä mitään ketjuja. mä käytän vaan mustaa mekkoo ja korsettii.
sun kaverillas ei pitäs olla mitään syytä haukkuu sua, koska ei kaikkien oo pakko käyttää ketjuja!
No eipä mulla ole ketjuja arki-/työasussa.
(jos ei nyt hillittyä pientä ketjua houuissa lasketa..)
Työnantajahan saisi sydänkohtauksen jos sellaista näkisi.
Luojan kiitos hän ja asiakkaat onneksi vielä juuri ja juuri sietää pitkät hiukset.
Mutta yleensä ainakin suurinosa vanhemmasta ikäpolvesta olevat mustahuulet käyttävät juhlissa tms. ketjuja ja kaikkea muuta mahdollista sälää.
Sä käytät, jos susta vaan tuntuu siltä. Tuollaisesta päätellen sun kaveris taitaakin olla vaan joku wannabeposeri.
Silloin, kun pukeudun kyseisen tyylin mukaan, en kyllä kummemmin ole ketjuja käyttänyt. Vyönä joskus.
Ei gootit käytä ketjui, se on metallistien juttu. sun kaveris on wannabe
Miksi sitä pitää miettiä, että mikä kuuluu mihinkin tyyliin? Gooteista et kyllä ilmeisesti tiedä mitään, jos luulet ketjujen kuuluvan siihen tyyliin. Niitä toki saa käyttää jos tykkää, ja miksi ihmeessä pitäisi orjallisesti noudattaa jotain koodia? Yhtä hyvin voi olla punkkigootti, hevigootti ym. sekoitelma. Mutta tää on siis vaan mun mielipide. Anteeksi etukäteen jos loukkaan jotakuta tyylipoliisia.
Miten tuo liittyi minun lähettämääni viestiin?
Ketjut on enemmän mies puolisille gooteille. Itte
oon ainakin enemmän juuri korsettien ja samettihameiden ystävä.