Kuinka kauan solariumin jälkeinen rusketus kestää? (Jos on esim. n.10-20 min solariumissa)
Miten sinne "pukeudutaan" eli ts. tarvitaanko esim. bikineitä ja tarvitseeko hiuksia suojata tai muuta? Pitääkö välillä kääntyä mahallen että ruskettuu joka puolelta? onko solariumissa ollessa joku asiantunteva henkilö opastamassa ja auttamassa? onko se boxi kauheen ahdas vai tilava? JOS JOKU ON KÄYNY SOLARIUMISSA NIIN KERTOKOOT MITÄ SIITÄ TIETÄÄ :)
SOLARIUM
6
1424
Vastaukset
- solkku
Ihon hoito vaikuttaa rusketuksen kestoon. Muutaman kerran täytyy solkussa käväistä ennen kuin rusketus näkyy. Ihan alasti itse siellä käyn. Ei tule turhia rajoja. Henkilökunta kyllä opastaa solariumin käytössä. Solarium ruskettaa tasaisesti jokapuolelta eli erikseen ei tarvitse kääntyillä. Pitkät hiukset voi laittaa kiinni. Boxi ei ole tilava. Itseäni välillä ahdistaa, mutta menee ohi, kun koitan kuvitella itseni makailemaan aurinkorannalle. :) Toki sen voi sammuttaa ja sieltä voi poistua milloin vain, jos liikaa ahdistaa.
- mie-
Mä alotin ensin muutamlla minuutilla käynnit.jonku 6-8min kannattaa olla aluksi,ettei kärähdä, jos ei oo pohjarusketusta.ja tosiaan alasti kannattaa olla!sitte silmille suositellaan laittamaan semmoset "kupit",mitkä on siellä valmiina.uv ei tee todellakaan hyvää silmille,eikä niistä suojista oo jääny mitään rajoja!
sitte kuorinta kannattaa tehä kotona koko kroppaan ennen käyntiä et tarttuu rusketus paremmin..
sitä luukkua voi myös vähän nostaa jos alkaa ahistaan..vaikka hetkeks.
kyllä se rusketus kestää muutamien käyntien jälkeen monia viikkoja.tosin solkkua ei suositella kun 10krtaa/vuodessa.noissa rajoissa se on vielä "vaaratonta" - kävin
eräänkin kerran ja kymmenen kerran kortteja oli. Aiempiin vastauksiin vielä lisäisin sen, että kuuma voi tulla. Ainakin niiden lamppujen alla, jotka ovat juuri ennen sinun vuoroasi olleet käytössä. Että kyllä joskus, vaikka kuinka itsensä sinne asettelee, alkaa puolessa välissä maxiaikaa selkä litistä märkyydestä. Ja jos makaat kädet kovin kiinni kyljissäsi, helposti jää käsivarsien sisäosat ja kainalot vaaleiksi. Semmoinen sola on mainio, missä on ns. kasvotehostin erikseen, voi olla käyttämättä tai käyttää, ihan miten itsestä tuntuu. Ja jos olet vaalea ihoinen, aloita lyhyemmällä ajalla, niin ei ala kantapäitä poltteleen, eikä muutenkaan tulisi heti epämiellyttävä ensi kokemus. Solassa on niin hyvät kuin huonotkin puolensa.
- matkalle lähdössä
Miten kauan solkussa voi maata kun parin kerran pohjarusketus on saatu? Siis mulla iho kesti hyvin tuon aloituksen 20 min ja toisella kerralla 25 min mutta voiko jatkossa olla esim 40 min?
Aattelin käydä 4-5 kertaa ennen etelän lämpöön menoa. - vielä^^
matkalle lähdössä kirjoitti:
Miten kauan solkussa voi maata kun parin kerran pohjarusketus on saatu? Siis mulla iho kesti hyvin tuon aloituksen 20 min ja toisella kerralla 25 min mutta voiko jatkossa olla esim 40 min?
Aattelin käydä 4-5 kertaa ennen etelän lämpöön menoa.Silloin kun olen itse solassa käynyt, maxi aika oli muistaakseni 20 min tai 30 min.
Missään en ole törmännyt solariumiin, jossa on niinkin pitkä aika kuin 40 min. Enkä usko, että se olisi kovin suositeltavaakaan. Tai sitten kehityksessä on tapahtunut aimo harppaus ja semmoisia turvallisempia pitemmällä ajalla varustettuja "lamppulootikoita" on tullut markkinoille.
- Ttuit
Ruskettumista voi edistää myös esimerkiksi rusketuspillereillä tai rusketusvoiteilla
http://hyvinvointishop.com/rusketus-ja-ulkonako
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703129
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126- 551942
Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1941892- 421574
- 401540
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141243EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61073