koska en ole rakastanut avovaimoani vuosiin ja olen henkisesti lopussa sen vuoksi!!
Lapsia on 4kpl nuorin 2v vanhin 11v! onko parempi että olen lasten vuoksi liitossa vai onko parempi että tiet eroava?
kertokaa te joilla kokemusta!! olen loukussa itseni kanssa :(
Onko parempi että tiuskin
6
1087
Vastaukset
- eroatte!
ihan jo lastenkin takia...luuletko etteivät ne huomaa mitään, vanhin ainakin. Ei lapsilla ole hyvä olla jos ei vanhemmillakaan ole.
- otit huomioon
jo silloin, kun ne neljä lasta alulle panit???? Eikö niin??????????
- moinen
etsit kuitenkin uuden rakastettavan jostakin.miksi jatkaa,kun ei tunteita enään.ehkä asumusero saattaisi valaista tuntemuksiasi.pitäisit kuitenkin välit lapsiin ja avovaimoosi hyvinä.tekisitte yhdessä asioita,kun siltä tuntuu.saattaa olla että huomaatkin rakastavasi.lapset kärsivät erosta,mutta myös huonosta suhteesta.eli pelkästään lapset eivät ole syy jatkaa.
- Se Paha Vaimo
niin ei avovaimon tarvitse enää tiuskia kenellekään. Onnea valitsemallesi tielle, sillä et kai kuvitellut kaikkia kakaroitasi muijasi riskiksi jättäväsi.
- 4 lasta
jos et ole rakastanut vuosiin? Kolme vuottako sitten rakastit? Mitä vaimossa rakastit? Mikä "pilasi" rakkautesi?
Onko asia sellainen ettet pysty kasvamaan ja ajattelemaan asiaa "hyväksyttävällä" tavalla? - tiedät itse
Osasi on kieltämättä tukala. Sun täytyy mielestäin nyt miettiä nyt vain mikä on lapsillesi parasta koska heidät olet maailmaan saattanut. Heistä sulla on vastuu. Jos uskot että lapset vaistoavat vähääkään teidän huonot välit niin pitkänpäälle ei yhteiselo kannata, se ahdistaa heitäkin. Jos ero tuntuu parhaalta niin kannattaa järjestää elämäsi sille mallille että voit ottaa yhtäläisen vastuun lapsista omalla tahollasi, ehkä sitten omassa asunnossasi. Et voi kuitenkaan vain lähteä ja jättää lapsia vaimollesi. Itse käytiin eukon kanssa pariterapiassa kun meillä oli ongelmia tässä muutama vuosi sitten, ahdisti, masensi jne. Opin itsestäni ja nykyisestä vaimostani(avo silloin) aika paljon sen puolen vuoden aikana. Tosin lapsia ei ollut vielä silloin. Nyt on 2 ja kaikki hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 692693
- 632634
- 681782
- 241607
- 201540
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91470- 151382
- 381233
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81197- 251106