Haluaisin kuulla kokemuksianne keventäjät- palvelusta. Liityin kyseiseen systeemiin vasta äsken, mutta olen jotenkin pettynyt siihen saman tien. Odotin ehkä liikoja, mutta en usko saavani palvelusta mitään uutta. Onko muita kasvissyöjiä keventäjien kautta laihduttanut? Oletteko saaneet hyviä ohjeita??? Kertokaa kaikki ihmeessä mielipiteenne palvelusta!!! Menikö rahani hukkaan????? :(
keventäjät- kasvissyöjälle???
pettynyt
2391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Siis osannet itsekin suunnilleen sinne laittaa niitä ruokia, mitä syöt. Arvioit vain suunnilleen määrät. Sinun kannatta mennä asiantuntija-Chattiin kyselemään tarkemmin näistä kasvissyöjien asioista, jos et muuten selviä. Minusta tuntuu, ettet osaa oikein hyödyntää kaikkia sivuja. Laihduttaminen sinällään on aluksi aika masentavaa ja vie mielen apeaksi. Minusta suurimpia ilonaiheita on ollut maanantaiset puunitukset. Niin,että tsemppiä vaan!
Olen laihtunut lokakuulta -10kg ja uskon sen pysyvyyteen. Tämä ei ole mikään jojoilu-systeemi, mitä löytyy laihdutuspalstalta pilvin pimein, vaan täältä haetaan pysyvä elämänmuutos terveellisempään elämään. Kun tavoite on saavutettu voi jonkin aikaa jatkaa nolla-linjalla, että oppii syömään kohtuullisesti jatkossakin. Katson saaneeni rahoilleni vastiketta yllin kyllin. Lisäksi viikon valmentaja-kirje tsemppaa mukavasti viikoittain.