tyhmät

1900-luvun vahinko

olen wannabe-true-evvk-gootti. tulen suomi24 keskustelupalstalle ja löydän goottialueen ja mitä siellä puhutaan? Lähes kaikki lukemani keskustelut käsittelevät goottien käyttäytymistä ja sitä kuinka joku tietää millainen gootti on oikeesti. Sitten epävarmat ja identiteettikriisissä olevat teinit angstaavat että ovatko he gootteja vai helluntaiseurakuntalaisia kun joku truegoottiteini ei anna niiden olla mitään. Ei saa olla hevari jos ei oo rasvanen letti ja risti väärinpäin kaulassa. Ei saa olla gootti jos ei yritä tappaa itteensä joka viikko. Eikä saa olla normaali nuori koska silloin näyttää liikaa pissikseltä.
Eikö täällä ole gooteilla muuta puhuttavaa. yarkele. Työ ette oo truu koska työ ette voi hyväksyä toisianne. Enhän mä kohta uloskaan uskalla mennä goottivaatteissa kun sieltä tulee joku 14-vuotias aikuisgootti nokkimaan mut katukivetykseen kiinni kun mä en pukeudu samalla tavalla tai kuuntele unikluppenia.

8

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hodin Pallit

      Onko Padi Holi koottimusaa?

      • 1900-luvun vahinko

        no saatana :D


    • x6x6

      oon vielä itte tosi nuori gootti, mutten silti haluu liittyy siihen joukkoon, joka pistää kaiken ns. "lajittelujätteisiin". ehheh...
      mottoni on, että jokaisen mielipide on oikeassa.
      joten ei kiinnosta että mitä toiset musta ajattelee, sehän on yksin niitten asia. ja minun mielestäni se on tärkeintä, että tuntee itse itsensä gootiksi sydämmessään.

    • Satanachia89

      Sähä puhut perkele asiaa! Unikluppen -Raakuin tolle ainakin 2 minuuttia. Unikluppenit ja Positivet saa painua herran persläpeen mun puolestani. 14-vuotiaat aikuisgootit.. Hah. ^^

    • BubbleGirl

      Katsos, kun pitää vain olla välittämättä, jos joku tietämätön tulee viisastelemaan ja suoda tälle vain halveksiva katse.

      • ...>>>

        aina jankataan siitä, kuinka "unikluppenit" ja lovexit sun muut eivät ole gootti musaa (niin kuin eivät olekaan) mutta nykyään on myös näitä jotka luulevat tietävänsä gootti skenestä kaiken, mutta kuuntelevatkin alice cooperia ja sonata arcticaa ja mötley crüeta. siis what a hell?


      • kaljankittaaja

        Juokaa kaljaa


      • BubbleGirl
        kaljankittaaja kirjoitti:

        Juokaa kaljaa

        Kalja on pahaa. Minä juon lonkeroa tai drinksuja.

        ...liittyi asiaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      119
      3704
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      27
      2770
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2585
    4. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      126
      2338
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      2134
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      37
      1697
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1086
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1000
    9. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      75
      974
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      78
      943
    Aihe