olen wannabe-true-evvk-gootti. tulen suomi24 keskustelupalstalle ja löydän goottialueen ja mitä siellä puhutaan? Lähes kaikki lukemani keskustelut käsittelevät goottien käyttäytymistä ja sitä kuinka joku tietää millainen gootti on oikeesti. Sitten epävarmat ja identiteettikriisissä olevat teinit angstaavat että ovatko he gootteja vai helluntaiseurakuntalaisia kun joku truegoottiteini ei anna niiden olla mitään. Ei saa olla hevari jos ei oo rasvanen letti ja risti väärinpäin kaulassa. Ei saa olla gootti jos ei yritä tappaa itteensä joka viikko. Eikä saa olla normaali nuori koska silloin näyttää liikaa pissikseltä.
Eikö täällä ole gooteilla muuta puhuttavaa. yarkele. Työ ette oo truu koska työ ette voi hyväksyä toisianne. Enhän mä kohta uloskaan uskalla mennä goottivaatteissa kun sieltä tulee joku 14-vuotias aikuisgootti nokkimaan mut katukivetykseen kiinni kun mä en pukeudu samalla tavalla tai kuuntele unikluppenia.
tyhmät
8
563
Vastaukset
- Hodin Pallit
Onko Padi Holi koottimusaa?
- 1900-luvun vahinko
no saatana :D
- x6x6
oon vielä itte tosi nuori gootti, mutten silti haluu liittyy siihen joukkoon, joka pistää kaiken ns. "lajittelujätteisiin". ehheh...
mottoni on, että jokaisen mielipide on oikeassa.
joten ei kiinnosta että mitä toiset musta ajattelee, sehän on yksin niitten asia. ja minun mielestäni se on tärkeintä, että tuntee itse itsensä gootiksi sydämmessään. - Satanachia89
Sähä puhut perkele asiaa! Unikluppen -Raakuin tolle ainakin 2 minuuttia. Unikluppenit ja Positivet saa painua herran persläpeen mun puolestani. 14-vuotiaat aikuisgootit.. Hah. ^^
- BubbleGirl
Katsos, kun pitää vain olla välittämättä, jos joku tietämätön tulee viisastelemaan ja suoda tälle vain halveksiva katse.
- ...>>>
aina jankataan siitä, kuinka "unikluppenit" ja lovexit sun muut eivät ole gootti musaa (niin kuin eivät olekaan) mutta nykyään on myös näitä jotka luulevat tietävänsä gootti skenestä kaiken, mutta kuuntelevatkin alice cooperia ja sonata arcticaa ja mötley crüeta. siis what a hell?
- kaljankittaaja
Juokaa kaljaa
- BubbleGirl
kaljankittaaja kirjoitti:
Juokaa kaljaa
Kalja on pahaa. Minä juon lonkeroa tai drinksuja.
...liittyi asiaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812627
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2492146- 431922
- 441759
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408