2 yötä töitä, 5 pv. vapaata

batman...

meil urtsitöissä mietitään sellast ratkasuu et jos yövuoro tekis pe.ilta - la.aamu töitä 12 tuntii ja la.ilta - su.aamu toiset 12 ja siinä välis vähän lepoo niin siitä sais kaikki 5 arkipäivää vapaaks. kelatkaa kaks pitkää yötä viikonloppuna ja 5 vapaata, siin sais tehtyy kovat urtsit ja pitkä vapaa, vähäks hyvä. ja pomot ja päälliköt ois valmiita tällaseen kokeiluun. ei helvetti mä sanon toi kuulostaa hyvältä ja urtsit pysyis korkeella ku ois motivaatioo painaa viikonloput kovalla teholla urtsii!

5

3894

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yömies

      V*ttu sä oot Bättäri SEKASIN taas! Kauheeta vaahtoomista töissä käytävillä ja nyt näköjään netissäkin samaa...

    • 12h ja 6 vapaata

      eli 35h/vkko systeemiä. ennen oli 4A-4I-4Y > 6 v
      Yöt tappaa joten 2 yötä OK. Tunnitkin menee oikein.

      • henki pois aiemmin

        Mutta töissä olet siltikin yhtä monta tuntia vuodessa. Et sinä siitä mihinkään pääse. 12 tuntia on niin helvetin pitkä aika olla töissä. Se vasta tappaakin.

        On todettu useissa tieteellisissä julkaisuissa että nimenomaan 12 tuntiset työvuorot ovat kaikkein vaarallisimpia terveydelle. Siksihän EU:kin lähtökohtaisesti kieltää moisen. Siitä vaan etsimään lisää tietoa asiantuntijat, jos terveytenne oikeasti kiinnostaa.


      • karpalo_
        henki pois aiemmin kirjoitti:

        Mutta töissä olet siltikin yhtä monta tuntia vuodessa. Et sinä siitä mihinkään pääse. 12 tuntia on niin helvetin pitkä aika olla töissä. Se vasta tappaakin.

        On todettu useissa tieteellisissä julkaisuissa että nimenomaan 12 tuntiset työvuorot ovat kaikkein vaarallisimpia terveydelle. Siksihän EU:kin lähtökohtaisesti kieltää moisen. Siitä vaan etsimään lisää tietoa asiantuntijat, jos terveytenne oikeasti kiinnostaa.

        Aika menee nopsasti netissä sekä tv:tä ja videoita katsellessa,välillä laittaa jotain hyvää ruokaa,joskus aika menee niin nopeesti että ihmettelee joko on pois lähdettävä.


    • öh

      öh!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      84
      6014
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      318
      5096
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2648
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      46
      2588
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1822
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1659
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1521
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      108
      1471
    9. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1393
    10. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      119
      1392
    Aihe