Olen tutustunut mieheen joka on samanlainen kuin minä että en pahemmin osaa ilmaista tunteitani toiselle osapuolelle. Tai sitten se on vaikeata sanoa toiselle esim. rakastavansa toista tms. Muuten meillä on mukavaa ja voidaan jutella aiheesta kun aiheesta. Haluisin tietää onko muita samanlaisia joilla on samanlainen suhde ja voiko suhde toimia?
Muita samanlaisia ihmisiä?
Minttu-82
2630
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
toimia. Enkä usko, että tämä on miehellekään ongelma, veikkaisin, että tästä tulee kuitenkin ennemmin ongelm anaiselle, kuin miehelle, sillä naiset on joka tapauksessa ohjelmoitu eri tavalla kuin miehet ja he tarvitsevat keskimäärin enemmän tunteiden osoitusta, hellyyttä, kosketusta ja huomiota osakseen, kuin miehet.
löysin sattumalta elämäni miehen, eräästä paikasta, eräänä iltana täysin yllättäen ja hänelle voin sanoa ja näyttää täydellisen totaalisesti kuinka paljon välitän ym. Aikaisemmissa suhteissa( jopa vuosia kestäneitä) olen ollut melkoisen pidättyväinen joka tavalla, mutta hänen kanssaan voin olla täysin vapautunut ja oma itseni.