Ei näin

ei todellakaan näin

16

1424

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • x6x6

      herttinen sentään, kun oon tähän mennessä luullu, et jokainen saa olla gootti jos haluaa. ei oo olemassa mun mielestä mitään ikärajaa ( K15, K18, K21 yms.) sille, että saako olla gootti!
      jokainen on, mitä on, ja sille ei kukaan voi mitään.

      • ei todellakaan näin

        meinasin tässä lähinnä sitä että nuo kaksi neitsykäistä ei tiedä selvästikkään mitään tyylistä. vai lasketaanko angstius goottiuteen? ja ei-goottibändien kuunteleminen ja niiden luuleminen goottibändeiksi?


      • x6x6
        ei todellakaan näin kirjoitti:

        meinasin tässä lähinnä sitä että nuo kaksi neitsykäistä ei tiedä selvästikkään mitään tyylistä. vai lasketaanko angstius goottiuteen? ja ei-goottibändien kuunteleminen ja niiden luuleminen goottibändeiksi?

        nyt valkeni! tosiaan, noi pirunsarvet tossa yhessä kuvassa tolla tytöllä ei ollu mitenkään erityisen tyylikkäät, mut muuten näytti ihan hyvältä.


      • x6x6
        x6x6 kirjoitti:

        nyt valkeni! tosiaan, noi pirunsarvet tossa yhessä kuvassa tolla tytöllä ei ollu mitenkään erityisen tyylikkäät, mut muuten näytti ihan hyvältä.

        kun mä oonkin enemmän mekkojen ja korsettien ystävä.


      • ....
        x6x6 kirjoitti:

        nyt valkeni! tosiaan, noi pirunsarvet tossa yhessä kuvassa tolla tytöllä ei ollu mitenkään erityisen tyylikkäät, mut muuten näytti ihan hyvältä.

        mun makuaisti hajoaa ainakin atomeiksi kun kattoo noita kuvia


      • saijaliisa

        On kyllä törkeää linkittää muiden kuvia tänne. Taidat olla todella epävarma itsestäsi?
        En tiennyt kanssa, että on ikärajaa tyylille.
        Taidan itse sitten olla liian vanha tähän tyyliin. Linkitä toki oma kuvasi, jotta saamme nauraa sitten vuorostasi sinulle. Taidat olla vain kateellinen "en ole teini ja olen 16v" senkin kakara!


    • Shillis

      Koulu ja opiskelu
      6 9 = 69

      Musiikki
      The 69 eyes


      Veikeetä. Tosin jokaisella nuorella on oma "rokkikausi" myöskin näillä kaikien rakastamilla Lissuilla ja Lasseilla.

    • cyberdoll

      ymmärrän täysin,mitä tarkoitat! joku tuossa mainitsi,että saa olla minkä ikänen tahansa..siis joo saa,mutta noissa kuvissa ei ole pointtina se,vaan tytöntylleröiset on aivan hakoteillä asian kanssa! :DDD

    • ........

      näyttää lähinnä goottien vastakohdalta

    • jäkk

      "Selittäiskö joku noille pirpanoille,että heistä gootteus on kaukana?"

      taitaa sinulla olla omassa itsetunnossa se vika lähinnä. antaa lasten leikkiä, toinenkin vasta 13.

      • Shillis

        Lapsi on terve, kun se leikkii.


    • eikääh..

      Tuon ekan päiväkirja varsinkin, huhhuh. Todellinen malliesimerkki jostain pika"goottiutumisesta".
      -
      15:07:55
      elämä..

      goottina vois olla iha jees!:>
      -
      17:09:53
      X)

      Gootit on ihaniiaa

    • Siis tuo "Ameninvosu"... I'm speechless. Tyttö on, mitä 13 v. ja höpisee tollasia? Aika kamalaa suoraansanottuna ja surullista. :(

      Mitä mä täällä goottipalstalla muutenkaan... Moikka!

    • BubbleGirl

      Voi että miten lutunen pieni tyttö tuossa alemmassa. Niin söpö! x)
      Mikseivät kaikki pikkutytöt näytä tuolta? Aivan sympaattinen näky. Kyllä pisti hymyilyttämään. Rehellisesti olen sitä mieltä, että eihän tuosta oikeasti mitään tule, mutta pukeutukoot mielummin noin, kuin pikkumekkoon ja kultaiseen vyöhön, joka roikkuu lanteilla.
      Popparit ei tosissaan osaa pukeutua, karmeita vaatteita. Ovat minusta jotenkin niin mauttomia ja tyylittömiä. Eikä mitään persoonallisuutta.
      ...jos minulla olisi rahaa... niin Pariisin (or where ever they are) muodin maailmannäyttelyiden vaatteet katoaisivat kassehini alta aikayksikön.

    • siisti

      ... Mitä ihmisiä.

      • ...>>>

        en kyllä nähnyt kuin tuon ylimmäisen kuvat, mutta nekin jo sai suupielet lentään ylöspäin.
        voi paljon myös johtua siitä, että juon kaljaa samalla. enpäs mä muuten näin säälittävälle keskustelu palstalle olisi tullutkaan.
        ja joo joo, antaa lasten leikkiä, jotkut sanoo, mutta ensinnäkin, en voi sietää lapsia ja toiseksi, leikkikööt jotain muuta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4692
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2013
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1722
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      151
      1295
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1211
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1076
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      973
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      936
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      902
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      272
      876
    Aihe