http://irc-galleria.net/view.php?nick=Gootti-tyttö-
http://irc-galleria.net/view.php?nick=ameninvosu
Tässäpä meille esimerkkejä lauseelle "EI NÄIN!"
Selittäiskö joku noille pirpanoille,että heistä gootteus on kaukana? Saavatpahan ton angstivaiheensa pois päältä.
Ei näin
16
1463
Vastaukset 16
- x6x6
herttinen sentään, kun oon tähän mennessä luullu, et jokainen saa olla gootti jos haluaa. ei oo olemassa mun mielestä mitään ikärajaa ( K15, K18, K21 yms.) sille, että saako olla gootti!
jokainen on, mitä on, ja sille ei kukaan voi mitään.- ei todellakaan näin
meinasin tässä lähinnä sitä että nuo kaksi neitsykäistä ei tiedä selvästikkään mitään tyylistä. vai lasketaanko angstius goottiuteen? ja ei-goottibändien kuunteleminen ja niiden luuleminen goottibändeiksi?
- x6x6
ei todellakaan näin kirjoitti:
meinasin tässä lähinnä sitä että nuo kaksi neitsykäistä ei tiedä selvästikkään mitään tyylistä. vai lasketaanko angstius goottiuteen? ja ei-goottibändien kuunteleminen ja niiden luuleminen goottibändeiksi?
nyt valkeni! tosiaan, noi pirunsarvet tossa yhessä kuvassa tolla tytöllä ei ollu mitenkään erityisen tyylikkäät, mut muuten näytti ihan hyvältä.
- x6x6
x6x6 kirjoitti:
nyt valkeni! tosiaan, noi pirunsarvet tossa yhessä kuvassa tolla tytöllä ei ollu mitenkään erityisen tyylikkäät, mut muuten näytti ihan hyvältä.
kun mä oonkin enemmän mekkojen ja korsettien ystävä.
- ....
x6x6 kirjoitti:
nyt valkeni! tosiaan, noi pirunsarvet tossa yhessä kuvassa tolla tytöllä ei ollu mitenkään erityisen tyylikkäät, mut muuten näytti ihan hyvältä.
mun makuaisti hajoaa ainakin atomeiksi kun kattoo noita kuvia
- saijaliisa
On kyllä törkeää linkittää muiden kuvia tänne. Taidat olla todella epävarma itsestäsi?
En tiennyt kanssa, että on ikärajaa tyylille.
Taidan itse sitten olla liian vanha tähän tyyliin. Linkitä toki oma kuvasi, jotta saamme nauraa sitten vuorostasi sinulle. Taidat olla vain kateellinen "en ole teini ja olen 16v" senkin kakara!
- Shillis
Koulu ja opiskelu
6 9 = 69
Musiikki
The 69 eyes
Veikeetä. Tosin jokaisella nuorella on oma "rokkikausi" myöskin näillä kaikien rakastamilla Lissuilla ja Lasseilla. - cyberdoll
ymmärrän täysin,mitä tarkoitat! joku tuossa mainitsi,että saa olla minkä ikänen tahansa..siis joo saa,mutta noissa kuvissa ei ole pointtina se,vaan tytöntylleröiset on aivan hakoteillä asian kanssa! :DDD
- ........
näyttää lähinnä goottien vastakohdalta
- jäkk
"Selittäiskö joku noille pirpanoille,että heistä gootteus on kaukana?"
taitaa sinulla olla omassa itsetunnossa se vika lähinnä. antaa lasten leikkiä, toinenkin vasta 13.- Shillis
Lapsi on terve, kun se leikkii.
- eikääh..
Tuon ekan päiväkirja varsinkin, huhhuh. Todellinen malliesimerkki jostain pika"goottiutumisesta".
-
15:07:55
elämä..
goottina vois olla iha jees!:>
-
17:09:53
X)
Gootit on ihaniiaa Siis tuo "Ameninvosu"... I'm speechless. Tyttö on, mitä 13 v. ja höpisee tollasia? Aika kamalaa suoraansanottuna ja surullista. :(
Mitä mä täällä goottipalstalla muutenkaan... Moikka!- BubbleGirl
Voi että miten lutunen pieni tyttö tuossa alemmassa. Niin söpö! x)
Mikseivät kaikki pikkutytöt näytä tuolta? Aivan sympaattinen näky. Kyllä pisti hymyilyttämään. Rehellisesti olen sitä mieltä, että eihän tuosta oikeasti mitään tule, mutta pukeutukoot mielummin noin, kuin pikkumekkoon ja kultaiseen vyöhön, joka roikkuu lanteilla.
Popparit ei tosissaan osaa pukeutua, karmeita vaatteita. Ovat minusta jotenkin niin mauttomia ja tyylittömiä. Eikä mitään persoonallisuutta.
...jos minulla olisi rahaa... niin Pariisin (or where ever they are) muodin maailmannäyttelyiden vaatteet katoaisivat kassehini alta aikayksikön. - siisti
... Mitä ihmisiä.
- ...>>>
en kyllä nähnyt kuin tuon ylimmäisen kuvat, mutta nekin jo sai suupielet lentään ylöspäin.
voi paljon myös johtua siitä, että juon kaljaa samalla. enpäs mä muuten näin säälittävälle keskustelu palstalle olisi tullutkaan.
ja joo joo, antaa lasten leikkiä, jotkut sanoo, mutta ensinnäkin, en voi sietää lapsia ja toiseksi, leikkikööt jotain muuta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196666Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars97599- 57586
- 41529
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505