Mitä mieltä?

Olen 19-vuotias nuorinainen ja minusta tuntuu etten löydä ketään. Mitä miehet ajattelevat aurinkoisesta, rehellisestä, hieman hiljaisesta ja opiskeluun panostavasta naisesta?

Mitä mietä miehet ovat siitä, että opiskelen insinööriksi?

2

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • stressaa

      Etsi tasapaino opiskelun ja hauskanpidon välillä! ;-)

    • Löytämistä ei voi pakottaa tulevaksi. Katso rohkeasti tulevaisuuteen, nauti tästä päivästä ja elä itseesi luottaen!

      Kertomissasi ominaisuuksissasi ei ole mitään huonoa. Hiljaisuuskin (tai ainakin puhumattomuus) luultavasti katoaa, kun opit toisen tuntemaan, vai mitä? Rohkeasti vain juttelemaan miehille...on toki sellaisiakin miehiä, jotka eivät siitä pidä, mutta ei jää harmittamaan ettei jutellut!

      Opiskelualallasi ei ole sinällään merkitystä. Jotkut siitä pitävät ja jotkut eivät. Tärkeää on se, että tunnet alan omaksesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      287
      3534
    2. Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset

      Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard
      Maailman menoa
      42
      2537
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      84
      2130
    4. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      109
      1983
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      47
      1872
    6. Särkyneelle sydämelle

      Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂
      Suhteet
      31
      1667
    7. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      128
      1495
    8. Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.

      Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi
      Savonlinna
      21
      1213
    9. Nainen sä olet

      Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest
      Ikävä
      65
      1167
    10. Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."

      Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h
      Kotimaiset julkkisjuorut
      122
      1151
    Aihe