Miks sitä ei enää oo.Siks mäki usein luin täällä näitä mielenkiintoisia sukkahousujuttuja.
Sukkahousukeskustelua
Larppista
173132
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
kiinnostaa? Kaikkihan on jo käyttämässä niitä, tämmöisillä pakkasilla.
Rapakon takana eräs suurimmista sukkahousuvalmistajista, No nonsense, on viimein herännyt ja ottanut miehet huomioon:
http://www.nononsense.com/Mens_Product.aspx
Aluevaltaus on aivan tuore ja näyttäisi siltä, että lanseeraus on aloitettu turvallisesti imagomarkkinoinnilla valmistajan kotisivuilla ilman erityisesti miehille suunnattuja tuotteita. Silti: pieni askel tuotannolle, jättiloikka mieskunnalle.
Vaatikaamme Nansolta Groupilta samaa!
Missäs ne miesten mallit sitten ovat ?
Mielestäni he olisivat voineet valita edes yhden kuvan miehestä sukkahousut jalassa,
vaikkei heillä varsinaisesti miesten malleja olekkaan.
Nyt tämä antaa kuvan, että mies sukkiksissa on joko homo tai transvestiitti, sillä
kuvien sukkahousut olivat "liian" naiselliset. Se ei tietty minua haittaa, mutta arkielämässä haluan
pitää hyvin istuvia miehiselle vartalolle tehtyjä
sukkahousuja. Juhla hetket on erikseen :).
40 den sukkiksille, pitäis löytää huomattavasti tukevampia. Anttilan tarjouksen 100 den "leggingsit" pitänee huomenna ostaa. Onko kokemuksia???
viime kevättalvena 100 den sukkiksia. Hinta oli tietysti halpa mutta laatu siitä huolimatta yllättävän hyvä. Satasilla tarkenee näilläkin keleillä, jollei ulkona tarvii oikein urakalla seisoskella. Vinkiksi, että tällä hetkellä liiterissä taitaa olla puuvillasekoitteisia 70 den. Naisväen pakkasryntäykseltä saattaa olla jäljellä vielä isoja kokoja ja hajavärejä.
Miksi se on niin vaikeeta valmstajille ? Käyttäjiä kyllä löytyy,siitä olen varma.
Myös ranskalainen arvostettu sukkien valmistaja Gerbe kaavailee miehille omaa sukkahousumallistoa:
http://www.gerbe.com/gal_men.asp
Siis eikö noita Gerbeen miesten sukkahousuja ole vielä myynnissä missään ?
Mutta onko kundi ajanut säärikarvansa ????
Vois olla hyvä juttu, sillä nuo mallit taisi
olla jonkun muun tehtaan. Mulla on kokemusta
heidän pitkistä puuvilla sukista. ne on ihan ok,
mutta kun nuo sukkanauhat ...
Ostin kans noita 100denin sukkiksia viime kevättalvella, ovat muuten edelleen käytössä, kestävät?!
Ostin myös noita 70denin malleja nyt, eivät ole niin lämpimät kuin 100denin mallit. Käytän päivittäin tukisukkahousuja jalkoja rasittavan työn takia. Niillähän ei pelkästään näillä pakkasilla pärjää, olen nyt vetässyt tollaset 70denin puuvillasekoitteiset sukkikset tukisukkisten päälle ja taas tarkenee.
Ihanaa Raine ! Sä vedit mua peppuun ja sukkahousuissa iiik..arvaa mitä....
Katsokaapas tätä muutaman vuoden takaista saksalaista pätkää:
http://www.youtube.com/watch?v=9v0CdRn7XVY
Jos Saksankieli ei luista, tässä tarina lyhyesti:
Työmiehet - ehdat tosimiehet - on käytännön syistä siirtyneet kalsareista sukkiksiin: Ne ei valu eikä lahkeet hilaudu ylös.
Miesten sukkiksia esittelevä mies toteaa trendin tulevan Amerikasta. Miesten malleissa mittasuhteet on erilaset - miehen ”tärkeimmälle osalle” tarvitaan tilaa.
Kauppakeskuksessa etsitään rohkeita miehiä kokeilemaan tätä ”muotiuutuutta”. Eka mies toteaa miesten sukkisten olevan käytännölliset, kunhan ne on riittävän paksut tai vaatteiden alla piilossa. Toinen muistelee kauhulla joutuneensa pitämään sukkiksia pienenä ja inhoaa niitä – ne ei ole miehiä varten. Kolmas ei halua kokeilla, koska ne näyttää ohuilta. Neljäskään mies ei pidä niitä miesten alusvaatteena eikä ole halukas kokeilemaan. Myös tyttöystävä pitää niitä epämiehekkäänä. Useamman suostutteluyrityksen jälkeen neljäs mies kuitenkin suostuu.
Mies testaa mustat, peittävät: Ei pahat, pitää ainakin lämpimänä.
Toinen testaaja kokeilee ohuita, mutta muistaa (nais-)opettajansa, jolla oli karvaiset sääret: Ne näyttää hirveeltä ohuissa sukkiksissa. Mies tuumaa, ettei ostaisi moisia itselleen.
Eli miehet ostaa sukkiksia vain raksalle?
Lopuksi joulupukki kiskoo jalkaansa sukkikset. Ostaisiko kukaan miehelle lahjaksi 24.99 euron sukkikset – tuskin.
Ja varsinkin miehet.
Ihan naimisissa jopa , käyttää sukkahousuja. Oliko ylläri. Ja mitä tyhmää siinä on , kysyn vaan.
Urpot on Urpoja.