Itselläni on treffi sivuilla haku päällä mutta kun luin Kurosen tempauksesta niin tuli mieleen että hän yrittää tehdä kaikista naisista samanlaista kuin hän ,taidan sittenkin ottaa sen pois treffi ilmoituksen jos minustakin kirjoitellaan 9kk jälkeen.ONKO KAIKKI NAISET SITTENKIN SAMANLAISIA JA NOIN ÄLLÖTTÄVIÄ, YÖK,YÖK. NAISET KERTOKAA MITÄ MIELTÄ OLETTE KUROSEN TEMPAUKSESTA???
VOI,VOI NAISET.
Raha-mies
182802
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
jota nyt vaan ottaa sietämättämästi pattiin, että Matti moisen "herkkupalan" jätti. Sellaistahan narsistisesta persoonallisuushäiriöstä kärsivä ihminen ei voi sietää eli kostettava on vaikka kuinka lapselliselta näyttää. Kuronen ei ole muuta kuin säälittävä lähiölehmä.
kurosen persoonaa omaa,sillä onhan hän aivan seko, jostain tutustuminen alettava, ja Matti teki kuin mies tutustui ja pakeni, kuten lie normaalia kun huomaa mikä nainen on,eihän voi jatkaa hullua juttua,kuitenkin järkrvä mies vaatii naiseltakin sivistystä, joten tasoltaan jos tutustuu ja varoen.EI KUROSIA MONTAKAAN LIENE.
Minä olen sitä mieltä että; ei ole reilua toista kohtaan kertoa toisille mitä tapahtui ja milloin.
Sydän siitä särkyy, kaikki on varmasti ollut rakkauden tai ainakin ihastuksen aikaan saannosta. Sitä pitäisi vaalia. Minusta kurosen tulisi nyt mennä p...! Matti ei varmasti ikinään olisi ajatellut, että Kuronen tekee tälläistä, että ihan päiväkirjat. Häpeä kuronen. Kunnon ihminen jolla on noin arvovaltaista seuraa ollut voisi siitä olla kiitollinen hiljaisuudessa.
Säälin Mattia. Hän oli liian sinisilmäinen luottaessaan ensimmäiseen vastaan tulevaan naiseen. Mielestäni suhde perustuu kahdenkeskiseen luottamukseen oli kysymyksessä pääministeri tai insinööri tai ihan kuka muu tahansa.Ihmissuhdesekoilija ei käyttäydy kuin Susan Kuronen. Hänhän on hyvksikäyttäjä. Aivan kuten Matti Nykäsen kaikki vaimot tai tyttöystävätkin. Anteeksi hyvät sisaret, me naiset olemme syynä aika monen miehen tuhoon. Kyllä Matti Vanhanen muistaa varmasti lopun elämäänsä tämän shown. Ja miten käy hänen seuraavan suhteensa? Jos ylipäätänsä uskaltaa luottaa enää yhteenkään naiseen. Tämän voi tietysti kääntää myös toisinpäin. Siis jos mies aiheuttaa naiselleen vastaavan. Siis LUOTTAMUS, jota vielä erotessakin on löydyttävä.. Jos olisin itse tuollaisia sammakoita päästänyt suustani, en kehtaisi katsoa omia lapsiani silmiin enää koskaan. Voi MAtti miten jaksat vetää vielä vaalit ja kaikki kun tulossa on tuollaista roskaa..Kestämistä.
rapparikavereiden kanssa moolokia palvoessa.
uskallan kumminkin väittää, että miehillä täällä vähemmän on varottavaa. Naisillakin hyvin vähän. Olen jonkin verran "seikkaillut" tai tutustunut miehiin netin kautta, miten sen nyt haluaa katsoa ja ilmaista. Ei ole kukaan psykopaatti osunut haaviin.
Turha pelätä. Riskinsä on aina uuteen ihmiseen tutustumisessa, mutta ääritapaukset ovat aikasen harvinaisia. Netissä ovat nykyään "kaikki": hullut ja viisaat, köyhät ja vähemmän köyhät.
MOI
En usko että Kuroisia on täällä paljon,
mutta samassa vaarassa me naiset täällä olemme,
nimittäin miehetkin osaa näitä juttuja
Olen niin samaa mieltä - todella törkeä se kurosen omaneduntavoittelu, paheksun ja häpeän! Mutta suomi24:ssa pyörii yllin kyllin myös "auervaaroja" - narsistisia persoonia, jotka takertuvat ensimmäiseen haasteelliseen naiseen, eivätkä jumaliste sitten vähällä luovuta!
Summa summarum: varovaisuutta jälleen kerran kaikki siskot ja veljet, kun täällä pyöritte. Toki kunnollisiakin on - varovaisuutta silti. Muistakaa hälytyskellot silloin, kun kohdalle sattuu tyyppi "kaikki tuntuu liian hyvältä ollakseen totta".
Ajattelin tänään lööppejä katsoessani että hel...n kotka. Rahastaa nyt sitten tämmöisellä jutulla.
Tässä on sitten malliesimerkki kaikille netissä surffaaville. Varovainen kannattaa olla koska aina on joko onnenonkija tai muu kaheli liepeillä.
Susan on sääliö huipussaan. Eikö Matti saa akan suuta kiinni jo ihan kunnianloukkaus syytteellä??? TÖRKEÄÄ!
NAINEN!
Adressi...
http://www.adressit.com/olehiljaasusankuronen
ei muuta kuin osallistumaan!!!
Tervehdys "raha-mies"
Ei me naiset tosiaankaan olla samanlaisia kurosia.
Olen itse sitä "vanhan-ajan" naisia jotka pärjää omillaan, joskus paremmin, joskus huonommin, mutta pärjään kuitenkin.
Mutta on siinä miehissäkin vikaa, kun lankeavat kaiken maailman kurosiin. Kaunis kakku päältä kaunis.... vai miten se meni.
Tämä ystäväinen on vain niin julkisuudenkipeä ja rahanahne, jotta mikään ei riitä. Minä en edes kehtais. Jos minut mies jättää, empä siitä kehtais julkisesti kertoa, syitä jättämiseeni varmaan löytyis.
Itse elelen ikäneitona, ja jokus jopa nautin siitä, paitsi kun on "hellydenkipeys" päällä.
Mutta mukavia pakkaspäiviä Sinulle.
Pami
ja vaikka en pärjäisikään ,olisi kurosen kujeet kaukana tienata lisää rahaa.Siksi en uskaltanut pitää sivujani auki kuin hetken, oli innokkaita miehiäkin , oli apua tarjolla talooni ja tosin olen hyvän ammatin omaava nainen .Kuvittelin täältä voi löytää tasoa miehissä, ne jotka tapasin oli entisiä ryyppäreitä, tai muuten masis, ja jäänyt johonkin elämän vaiheeseen kiinni, ja sitten seksi seuraa etsivät, missä ne tavalliset kunnon miehet luuraa.Kuronen tekee varovaiseksi kaikki miehet, olettaa sopii.
ajatella että kaikki naiset ovat keskenään samanlaisia.. yksilöitä tähänkin sukupuoleen mahtuu
Raha-mies,
Hyvin ei ole sinullakaan, jos laitat kaikki naiset samaan sabluunaan Kurosen kanssa. Ehkä on paras että kärvennyt ihan yksiksesi, jotain on jäänyt sinultakin käsittelemättä, kannattaisi tutkia vähän itseään.
Kaikkea hyvää Sinulle.
Kuulut Kurois porukkaan,YÖÖKK..........mitä raha ahneita.
Tuntuu jotenkin todella härskiltä kirjoittaa kirjaa moisesta suhteesta,,kuinka siitä edes saa kirjaa kirjoitettua?!?
Jos olisin ollut kyseisessä tilanteessa olisin aivan varmasti yrittänyt pitää edes lopun arvokkuuttani ja itsetuntoani tallella ja jatkanut elämää eteenpäin.Sinänsä säälittää Susanin lapsiakin ajatellen mitä tuollainen julkisuus tuo tullessaan ja mitä kaikkea saakaan vielä kuulla ja kokea syyttömätkin.Luulisi että Susanin lähimmät ystävät ja kaverit olisivat onnistuneet puhumaan naisen lopettamaan typerän kirjoittamisen moisesta aiheesta.Ei tulisi pieneen mieleenkään ostaa moista kirjaa ellen joskus sitä saa kirpparilta hankittua pilkkahintaan saunan sytykkeeksi.Onneksi meidän Matti on osannut olla hiljaa menemättä leikkiinn mukaan ja sehän onkin juuri hyvää politiikkaa siihen suuntaan että tulemme äänestämään Matin uudelleen ja uudelleen eduskuntaan ja luottotehtäviin.
Ei noita sussuja voi eikä saa olla enempää!!!!!
Terve! Samoilla linjoilla ollaan, säälin Mattia, kun joutui tuommosen kotkan kynsiin. Täysin sairasta, alhaista ja inhottavaa, onneksi Masa näyttää tekevän sen ainoan, mitä voi tehä.. siis on tekemättä yhtään mitään tuon asian suhteen. Pidä sinä vain profiilisi sivuilla,on täällä olemassa helmiäkin...) terv. raksuleijona