Sinulle "lempi" !

Osaatko kysellä muuallakin kuin miesten logiikka-palstalla ??
14705
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Anna ihmisten kirjoitella, ei kai se sinulta ole pois.
Äläkä hyvä ihminen lue niitä viestejä jos kirjoittaja on lempi ja jos ne sua häiritsee.
Teeppäs muuten yksi avaus tänne niinkuin malliksi, että kaikki tietävät minkälaisia avauksia tänne toivotaan, vai käykö niin, että osaat vaan valittaa?

Äänestä
  • sama tyyppi, joka aina valittaa lempi-nimimerkin aloituksista. Luulisi, että aikuinen ihminen osaa jättää lukematta ja noteeraamatta jos kerran aina jonkun tietyn nimimerkin tarinat noin kovasti ärsyttävät. Taitaa olla kateellisen panettelua.

    Äänestä

  • missC kirjoitti:

    sama tyyppi, joka aina valittaa lempi-nimimerkin aloituksista. Luulisi, että aikuinen ihminen osaa jättää lukematta ja noteeraamatta jos kerran aina jonkun tietyn nimimerkin tarinat noin kovasti ärsyttävät. Taitaa olla kateellisen panettelua.

    Juuri nyt, juuri tässä?

    Äänestä

Osaisitko sinä arvon nimimerkki "Stop it !" olla puuttumatta muiden kirjoitteluun? Kerrostalokyttääjät jo olikin oikein TV-sarjan muodossa. Mutta tarvitsemmeko joukkoomme palstakyttääjänkin?

Jos meinaat, että lempillä ja meillä muilla pitäisi olla muutakin tekemistä, niin miten on itsesi laita.

Ja mpw ja MC hommiin vaan, hopi hopi!

Äänestä

limanuljaska! Lempi yrittää kuitenkin parastaan näil alotuksillaan. Sekin pistää niit sen verran tiheeseen tahtiin, et luulis sullekin sieltä mieleisen löytyvän? Mut ei. Pakko aina valittaa ja luoda kuilua Nickyttömien ja Nickyllisten välille.

Äänestä

Mikään pakko ei ole lukea kaikkea sitä scheissea mitä täältä löytyy...

Äänestä

sympatiat on lempin puolella :)

Äänestä

Lempi saa jatkaa jos multa kysytään, hyviä kysymyksiä ja pysyy asialinjalla´kun taas eräät eivät siihen kykene. Sinä ilmeisesti kuulut tähän ryhmään.

Äänestä

Johan siitä onkin aikaa, kun moinen tiukkapipo nostaa päätään!

Kuule, voit ilmoittaa asiattomasta viestistä, tai sitten vielä helpompaa, voit olla avaamatta ko. kirjoittajan aloitukset.

Ymmärrätkö? Jos et, niin laita sähköpostia niin Laura antaa tukiopetusta.

Äänestä

en ole huomannu ett lempi ois koskaan ja kellekkään pahasti sanonu tai kirjoittanu...vaik en ain vastaakkaan..jopa aika harvoin..
ei ne minnu häirihe...päinvastoin...

jatka sie lempi vaan kyselyitäs... :))

Äänestä
  • Persettäkö täällä nuollaan oikein olan takaa..?

    Äänestä

  • nuuhh... kirjoitti:

    Persettäkö täällä nuollaan oikein olan takaa..?

    yletä...niin on kieli lyhyt...

    Äänestä

  • nuuhh... kirjoitti:

    Persettäkö täällä nuollaan oikein olan takaa..?

    Kateusko täällä haisee..?

    Äänestä

  • Laura I. kirjoitti:

    Kateusko täällä haisee..?

    heitit Laura niin pahan burnin et menin ihan puihin..=)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Stop it ! kirjoitti:

Osaatko kysellä muuallakin kuin miesten logiikka-palstalla ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu