Mulla meni lapa rikki ja olisi tilalle uuli lapa,mutta miten sen vaihtaminen onnistuu??Tuntuu etei sitä vanhaa lapaa saa irti ruuvin irrottamisen jälkeen.Miten sen saa kotikonstein vaihdettua,vai onnistuuko ollenkaan vai täytyykö ostaa kuitenkin uusi maila?
Vastaukset 5
- neuvoo :)
eli irrota kaikki(2) ruuvit ja mahdolliset teippiviritykset ja koita vetää varsi suoraan irti lavasta,älä kääntele vaan vedä suoraan ettei mahdolliset lovet hajoa..
jos ei onnistu niin voit kuumentaa lavan ja varren liitosta kuumalla vedellä tai esim. hiustenkuivaajalla jolloin liima lämpenee ja lavan poistaminen helppoa.. - ihminen1112222233333
Minulla on sama ongelma haluaisin vaihtaa lavan mutta se ei onnistu olen kuumentanut lapaa mutta sekään ei ole auttanut mikä neuvoksi?
- en tiiä vaikeeta
Kuinka kauan lapaa ja vartta pitää kuumentaa että se lähtee helposti irti mailasta??
- "tietäväinen"
sen verran, että mahdollinen kuumaliima menettää pidon.
- ...
kannattaa irrottaa lapa pyörittämällä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092290Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???25920- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha564823- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 60581