Lovex nousuun kampanja.

Näkyy Lovex olevan niukasti Hannaa vastaan tappiolla Mtv3:n euroviisu äänestyksessä. Tämä tarkoittaa sitä, että meidän kaikkien Lovex fanien on lauantaina aktivoiduttava ja äänestettävä Lovex jatkoon.

Ajattelin, että jos jokainen meistä laittaisi edes yhden äänen Lovexille lauantaina ja jokainen kertoisi vaikka edes yhdelle (enempi parempi :) )ystävälle joka tekisi saman niin saisimme todella paljon ääniä kasaan ja toivottavasti bändin mukaan itse euroviisuihin.

Yksi soitto/teksiviesti ei useimmalle liian paljon maksa ja toivonkin, että saadaan mahdollisimman monta henkeä mukaan tähän tempaukseen.

Ps. Tämä ei ole kampanja Hannaa vastaan vaan kampanja Lovexin puolesta, joten älkää te Pakarisen fanit pahoittako mieltänne.

Kiitos kaikille kampanjaan osallistuville jo etukäteen.
15662
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Me pistetään 2 ääntä ja hankitaan 3 kaveria ;)

Paras voittakoon! :)

Äänestä

ollaan! Laitan sanan kiertämään marttakerhossa:)

Äänestä

Jepulis, mutta ennen superfinaalia, en taida äänestää kuin pari kirtaa... maksaa kuitankin 0.50egee, joten ajattelin äänestää 2 kertaa enne superia ja sitten superfinaalissa 8 kertaa. Ja ihmettelijöille tiedoksi, kyllä maksan oman kännykkälaskuni, ja kyllä käyn oikeissa töissä, että saan rahaa sen maksamiseen.

Äänestä
  • Ei tässä kenenkään kannata ylivarojensa äänestää, mutta kaksikin ääntä yhden sijasta tekee lopulta todella paljon...

    Äänestä

  • Mammapappa kirjoitti:

    Ei tässä kenenkään kannata ylivarojensa äänestää, mutta kaksikin ääntä yhden sijasta tekee lopulta todella paljon...

    Siis 5 euroa on se kipuraja jonka yli en mene... muuten ei laskua tulekkaan, kun tein tuossa just sen DNA-sopparin jolla sain puoleksitoistavuodekai 50min puheaikaa/kk ilmatteeksi :D Pistetään säästyneet rahat hyvään tarkotukseen...

    Jos tottapuhutaan niin karsintojen alussa en uskonut muuttuvani LoveX faniksi (en ole sitä vieläkään) mutta AA biisinä vain on niin loistava... Mielestäni nyt en äänestä fanina bändiä, vaan äänestän nimenomaan biisiä jossa on potentiaalia. Eniten juuri ärsyttää tuo (valitettavasti) H.Pakarinen joka toi viisuehdokkaiksi surkeita biisejä, en sano häntä huonoksi, mutta hänen biisi on niin mitäänsanomaton, ja euroviisuissa niitä on kolmetoista tusinassa (jos unohdetaan tausta särökitarat, jotka eivät loppujen lopuksi tuo biisiin oikeastaan mitään).

    Äänestä

Kyllä tämä lovex saa näin vanhallakin ihmisellä ihan sukat pyörimään jaloissa. Sen verran vauhdikas esitys oli näillä pojilla kun katselin heitä televisiosta parisen viikkoa takaperin. Hanna Pakarisellakin on kanssa ihan mukavan kuuloinen kappale ja esitys, mutta onhan se nyt vähän sellaista lässyn lässynläätä jolla ei viisuissa olla koskaan aikaisemminkaan pärjätty vaikka kuinka ollaan yritetty. Tällä Lovexilla taas on ihan mahtipontinen kappale ja vauhdikas esitys ja sellaisellahan euroviisuissa nykyään menestytäänkin.

Joten ääneni menee siis näille Lovexin pojille.

Äänestä
  • Suurin puute Hannassa onkin lavatyöskentelyssä. Lovex näytti lavalla paljon paremmalta kuin Hanna, vaikka tuulikoneet kuinka pyörivätkin taustalla.

    Äänestä

Olisi se todella sääli, jos Hanna sinne ohi Lovexin äänestettäisiin. Tosiaan hänen kappaleensa on senverran mitäänsanomaton, että kenenkään on turha kuvitella, että sillä saisi juuri mitään huomiota aikaiseksi.

Äänestä

Olisihan se nyt karmivaa jos Hanna Lovexin voittaisi.

Äänestä

Pahoin pelkään juuri että Hanna saattaa viedä voiton. Hannan voisi laittaa samaan sarjaan Lauran kanssa. Kummallakin hyvä kappale omalla tavallaan, muttei kummallakaan menestytä isommissa kisoissa. Laura on jo kerran käynyt yrittämässä kisoissa ja vaikka kappale olikin ihan hyvä, niin ei sillä päästy edes finaaliin jos oikein muistan.

Itsekin äänestän Lovexia vaikken Lovex fani olekaan ja toivottavasti pojat vievät voiton kotiin.

Äänestä

Kai sitä vois viestin tai pari laittaa suomen euroviisumenestyksen puolesta.

Äänestä

ei ikinä lovexia.lordi nolasi minut ja jos vielä teini pillujen märkäuni ällö lovex menee viisuihin niin sitä ei kato kukaan paitsi pikkupillut

Äänestä
  • moista skeidaa.

    Äänestä

TOTA BÄNDIÄ VIISUIHIN SOPII KYLLÄ LALLINTALOLLE
LAULAJAHAN ON AIVAN PUOSTA EI O JÄTKÄLLÄ ÄÄNTÄ TASAPAKSUA YRITYSTÄ KUOPPAMÄEN VUORO

Äänestä
  • Ollaan. Pitää kai se pari kertaa äänestää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mammapappa kirjoitti:

Näkyy Lovex olevan niukasti Hannaa vastaan tappiolla Mtv3:n euroviisu äänestyksessä. Tämä tarkoittaa sitä, että meidän kaikkien Lovex fanien on lauantaina aktivoiduttava ja äänestettävä Lovex jatkoon.

Ajattelin, että jos jokainen meistä laittaisi edes yhden äänen Lovexille lauantaina ja jokainen kertoisi vaikka edes yhdelle (enempi parempi :) )ystävälle joka tekisi saman niin saisimme todella paljon ääniä kasaan ja toivottavasti bändin mukaan itse euroviisuihin.

Yksi soitto/teksiviesti ei useimmalle liian paljon maksa ja toivonkin, että saadaan mahdollisimman monta henkeä mukaan tähän tempaukseen.

Ps. Tämä ei ole kampanja Hannaa vastaan vaan kampanja Lovexin puolesta, joten älkää te Pakarisen fanit pahoittako mieltänne.

Kiitos kaikille kampanjaan osallistuville jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu