Onko kellään kokemuksia Oriflame-tuotteista ja erityisesti meikeistä ja tuoksuista? Onko hyviä? Hinnat on ainakin suht huokeita.
Oriflame - minkälaisia?
kokemuksia?
121082
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Itse oon tykänny hellävaraisesta kuorintavoiteesta ja silmänympärysgeelistä(Aloe-sarja). Itselläni kun on herkkä iho. Tender care on minusta Oriflamella mahtavin tuote. Sillä saa kuivat huulet hoidettuu ja joskus käytän kasvojen kuiviin kohtiin.
Luomiväreissä (Visions-sarja) on ihania värejä. Itse ostan juuri noita Visions-sarjan luomivärejä,koska ne ovat halpoja. Lisäksi minulla on käytössä irtopuuteri ja aurinkopuuterihelmet. Ja meikkisiveltimiä kannattaa ostaa myös.
Kannattaa seurata hintoja,koska joka esitteessä on alennushintaan tuotteita. Itse en ostaisi normaaliinhintaan.
itse olen tykännyt ihonhoitotuotteista ja uusi microkuorinta-aine (joku Dermoprofessional) on todella hyvä. Meikit, varsinkin luomivärit on minun makuuni vähän liian glitterisiä mutta parhaat kynsilakat olen löytänyt Oriflamelta
Avonilla on parempaa ja edullista kaikkia kivoja tarjouksia mene sivulle www.avon.fi voit itse alkaa myymään tai vaikkas ostasit ite ja kimppaan kavereiden kans tulee 25 alea tutki sivuilta
???
Ainakaan nettisivuilla ei mainita sanallakaan testauksesta, joten yleensä tämä tarkoittaa että tuotteet testataan eläimillä.
Todellakaan Avon ei testaa eläimillä ( eihän kukaan enää testaa) vaan lopetti jo 80-luvulla sen ensimmäisenä ja testiryhmät koostuu ihan ihmisistä.
Kaikissa niissä Avonneissa on muuten 3 kk:n palautusoikeus, eli varmaa ostamista eikä tule pettymyksiä.
Verrattuna Oriflamen (kuulemma) 8 euron toimitusmaksuun, Avonilla alle 80 e tilaukset 3,50 ja yli 80 e tilaukset saa kotipostiin veloituksetta ja vielä alen kuvastohinnoista 25%.
Jos haluat helmikuun kuvaston ja miniesitteen, joka on Naistenpäivän tarjouksia täynnä, laita yhteystiedot meiliin [email protected]
Vinkkaa, jos tietyt tuotteet kiinnostaa, laitan myös näytteitä.
Oriflamella on myöskin vaihto- ja palautusoikeus - se on tosin vain kaksiviikkoa, mutta kyllä siinä ajassa on tietoinen oliko tuote sopiva vai ei.
Oriflame ei ole koskaan testannut tuotteitaan eläinkokein vaan koehenkilöillä = ihmisillä.
Oriflamella saa yhteyshenkilöt kaikista tilauksistaan yhteyshenkilön alennuksen tuon -25% oli tilaus kuinka pieni tahansa! Postikulut pienenevät jos tilaus on isompi. Ja asiakkaiden tilaukseen lisätään 0,50€ toimituskulu ja näillä saa katettua noita postikuluja.
Avon ilmoitti 2.6.1989 lopettavansa pysyvästi eläinkokeiden käyttämisen tuotteidensa testaamisessa, mukaanlukien ulkopuolisissa laboratorioissa tehtävät testaukset. Avon oli ensimmäinen suurista kosmetiikkayrityksistä maailmassa, joka lopetti eläinkokeiden käyttämisen.
että silleen
miksi Oriflame ei ole Animalian kosmetiikkalistalla?
moni muukaan-,
mutta tästä hausta, joka siellä sivuilla oli, voi päätellä, onko päävisio pelastaa eläin vai vain tukea ihmistä, joka on ihan lähin, itse.
Kesätöihin Animaliaan!
Haemme rohkeita, sosiaalisia ja huumorintajuisia feissareita hankkimaan Animalialle uusia jäseniä.
""""
Toivomme sinulta aikaisempaa asiakaspalvelu- tai myyntikokemusta, innokasta ja tuloksellista työotetta ja vähintään 18-vuoden ikää. Tarjoamme mielenkiintoisen ja haastavan työn ihmisten parissa ja ennen kaikkea mahdollisuuden edistää eläinsuojelutyötä! Palkka 10€/tunti!
Haemme lisäksi F2F– jäsenhankintatiimien vetäjiä. Tiimien vetäjiltä toivomme edellä mainittujen ominaisuuksien lisäksi kykyä pitää yllä hyvää yhteishenkeä, mutta myös vahvuutta parempien suoritusten vaatimiseen. Palkka 11€/tunti!
Kerro meille, miksi sinä olisit hyvä Animalian jäsenhankkija. Kerro myös missä kaupungissa haluaisit työtä tehdä!
""""
Luulen että syynä on, että oriflame on kai 35 v ja avon 120 v vanhoja, silloin oli kaikki toisin, ja hiiriä testattiin, ja niistä nyt maksamme velkaa... En oikein jaksa uskoa että pelastat yhtään eläintä kertomalla TARRALLA, MUOVIpätsillä olevasi eläinten asialla.
Mutta, tee itsesi onnelliseksi, niin onnelliseksi tulemme mekin, jotka onneasi jaamme : )
Olen Oriflamen yhteyshenkilö, eli myyn tuotteita sen lisäksi että käytän itse. Mielestäni hinta-laatusuhde on kohdallaan. Tuotteista löytyy eri tyyppisiä eri tyyppisille ihmisille. Kannattaa etsiä käsiin lähin yhteyshenkilö, ja pyytää että hän esittelee tuotteita. Osoitteessa www.oriflame.fi on linkki löydä lähin myyjä, jossa voi pyytää joko yhteydenottoa tai lähimmän yhteyshenkilön yhteystietoja.
...että olen perustanut erillisen sähköpostilaatikon Oriflamekysymyksiä varten, eli jos haluatte lisätietoa Oriflamesta, voitte laittaa sähköpostia osoitteeseen [email protected]